רונית ברק בת ה-57 ובעלה ירדו אתמול (שבת) להפגנה מתחת לביתם שברמת החייל. עוד לפני שהגיעו לצומת שבו התכנסה המחאה, תקף אותם גבר שהיה באמצע טיול עם בת זוגו ותינוק בעגלה. הבעל קיבל יריקה בפנים ורונית ספגה אגרוף לפרצוף. בשיחה עם N12 היא סיפרה את הזווית שלה לאירועים ועל התחושות הקשות אחריהם. "לא הייתה לי שום הכנה מוקדמת לקראת זה שעלולה להיות בזה איזושהי סכנה באופן אישי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ירדנו בסביבות 17:30 להפגין", סיפרה רונית. "בעלי הלך קצת לפניי עם הכלב. עבר גבר עם תינוק בעגלה שהתחיל לצעוק משהו לכיוון של בעלי 'שים מחסום לכלב'. לא היה צריך מחסום כי הכלב קשור. הוא המשיך לצרוח ולקלל ובעלי הסתובב לראות מי זה".

בשלב זה הדברים הידרדרו במהירות ובאופן לא צפוי: "הגבר הוריד את המסכה התקרב אליו, ירק לו בפרצוף ועשה תנועה של תקיפה לכיוון שלו, היה נראה שהוא הולך לתקוף אותו. החשש שלי היה שהכלב יקפוץ לתקוף את הבן אדם. הוא היה עם הגב אליי והייתה לי צפצפה ביד, כשצפרתי בה הוא הסתובב והכניס לי אגרוף בתוך הפרצוף. אני נפלתי על הדשא, היו שם המון אנשים, הגיעו פרמדיקים".

החשוד בתקיפה ברמת החייל
החשוד בתקיפה ברמת החייל

את מה שקרה לאחר מכן היא השלימה מילדיה ובעלה. רונית סיפרה שבעלה ניגש לתוקף וניסה לעצור אותו. "אני לא יודעת מה התפתח ביניהם, אבל הוא חטף את הדגל מבעלי והוא הכה אותו בראש איתו", סיפרה והוסיפה כי לאחר מכן הגבר החל ללכת משם ואחריו הרבה שכנים מפגינים וחברים שלא נתנו לו להתרחק. "אנשים עם אומץ רב פשוט עצרו אותו מלברוח משם", נזכרה. "המשיכו ללכת אחריו, הוא הסתובב ותקף את אחד האנשים שצילמו ועקבו אחריו. כשהמשטרה הגיעה היא עצרה אותו ואת מי שצילם אותו".

רונית סיפרה שהצומת שבו ירדו להפגין אינו מרכזי והומה אדם, אלא נמצא סמוך לדיור מוגן. הדיירים ביקשו לפתוח הפגנה בקרבת מקום כדי שיוכלו למחות גם הם. "פעם אחת הלכנו לשם והיינו עם 4 בני 80. ירדתי מתוך תחושה של ללכת להפגין ליד הבית, לא הייתה לי שום הכנה מוקדמת לקראת זה שעלולה להיות בזה איזשהי סכנה באופן אישי".

_OBJ

לדבריה, רק כשהתחילו לפנות אותה לבית חולים היא הבינה את חומרת האירוע: "עלה לי כל הזמן העניין הזה שהוא היה עם תינוק בעגלה. שזה בן אדם שיצא לטיול בערב עם תינוק וזה הסתיים בזה שאני בבית חולים עם חמישה תפרים בפנים. שהוא החטיף לאישה זרה בת 57 אגרוף בפנים. אני חושבת שאם משהו יכול לתאר את זה שזה חריג - זה זה".

רונית סיפרה שהיא אינה פעילה חברתית, אך שכן היה חשוב לה לצאת למחאה. "הלכתי להפגין כי כואב לי ובגלל שאני חרדה", אמרה. "אני יכולה להגיד בוודאות שעכשיו כואב לי יותר ואני חרדה יותר. אני מקווה שזה לא יעצור אותי מללכת להפגנות ושזה לא יעצור אנשים אחרים".

בסוף השיחה רצתה רונית להעביר מסר לאזרחים שרואים את המפגינים: "כל מי שנמצא ברחובות עם דגל שחור או חולצה שחורה ומקדיש את השעות שלו לעמוד ולהניף דגל, זה בגלל שאכפת לו ובגלל שחשוב לו מישראל ומהילדים שלו ולא מסיבות אחרות. אולי זה יעצור מישהו מלהניף אגרוף ולפוצץ את הפנים למישהו כי זו הסיבה שאנשים יוצאים לרחוב. לא באו במטרה ללכת מכות עם אף אחד".