שתי תאונות קטלניות – בתוך שעה בלבד: פעוט בן שנתיים וחצי נדרס הערב (שני) למוות על ידי רכב פרטי בכפר עין מאהל שליד נצרת, שבו נהג ככל הנראה קרוב משפחתו. בתאונה נוספת, שאירעה ביישוב תארבין שילד רהט, נדרסה פעוטה כבת שנה בידי אביה באזור חצר ביתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התאונה בכפר עין מאהל אירעה בסביבות השעה 15:00, כאשר רכב פרטי שנכנס לחצר בית פגע בפעוט בן שנתיים וחצי. הפעוט פונה לבית החולים האיטלקי בנצרת, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. מבדיקה ראשונית עולה כי הנהג בשנות ה-40 קרוב משפחה של הפעוט שהגיע לביקור. בוחני תנועה של המשטרה נמצאים במקום וחוקרים את נסיבות התאונה.

חצי שעה מאוחר יותר התקבל במשטרה דיווח כי בבית החולים נקבע מותה של  פעוטה כבת שנה מהיישוב תארבין שסבלה מחבלות על גופה. שוטרי תחנת רהט פתחו בתחקור האירוע, ממנו עלה החשד כי הפעוטה נדרסה בידי אביה באזור חצר ביתם. חקירת המקרה נמשכת בידי בוחני תאונות דרכים ממרחב הנגב.

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי מתחילת שנת 2020 נהרגו 22 ילדים בגילאי 0-14 בתאונות דרכים. מהנתונים עולה כי בכל שנה נהרגים 32 ילדים בגילאי 0-14 בממוצע בתאונות דרכים. מאור ירוק מוסרים כי מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון והגרוע בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים מבין מדינות ה-oecd, פי שניים יותר מקנדה שנמצאת במקום השני וכמעט פי שלושה יותר מאשר הממוצע במדינות ה-oecd.

"מדובר בטראגדיה גדולה וליבי עם המשפחות השכולות", מסר מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה. "מדינת ישראל לא שומרת על הילדים ובכל שנה כיתת לימוד שלמה נמחקת. אסור לנו לקבל בשיוויון נפש נתונים קשים כל כך".