פרסום ראשון: חשש שדלפו פרטי בכירים במערכת הביטחון, בעקבות הפריצה לשירביט. מדובר בשמות, מספרי תעודת זהות, מספרי טלפון וכתובות מגורים של המבוטחים בחברה. בהתכתבות של מערכת "תוכנית חיסכון" בטלגרם עם חבר בקבוצת ההאקרים BlackShadow שעומדת מאחורי הפריצה לחברת הביטוח, טען כי בידיהם חומרים על בכירים ישראלים ועל כל הלקוחות של החברה. על פי ההאקרים הם מחזיקים במסמכים דיגטליים במשקל 930 ג'יגה בייט – מדובר בכמות עצומה של מסמכים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מנכ"ל 'שירביט' אמר בערוץ שלכם שאין לנו כלל מידע, אנחנו רוצים להוכיח שיש לנו", כתב אותו האקר תחת הפרופיל Black Shadow. כשנשאל אם קבוצת ההאקרים השיגה באמצעות פריצתה גישה לחומרים על בכירים ישראלים - השיב בחיוב.  

בהמשך נשאל מה היקף הפריצה שביצעה קבוצת ההאקרים ועל כמה לקוחות של החברה הם השיגו מידע, על כך השיב כי הושג מידע על "כל הלקוחות" של החברה. בהמשך הסביר כי מטרת הפריצה היא "כסף", זאת למרות שבאופן תמוה עדיין לא הוצגה דרישת כופר לחברה.

אדם שפרטיו דלפו במתקפת הסייבר הופתע לגלות על כך בשיחה עם מערכת "תכנית חסכון": "לא. אף אחד לא התקשר אליי", אמר בהתייחס לחברת שירביט, "אני כבר הרבה זמן אצלם, הפרטים שלי אצלם". אדם אחר שפרטיו הודלפו סיפר שהוא בכלל לא מבוטח בשירביט, אלא תבע נהגת שמבטוחת בחברה ולכן פרטיו נמצאים ברשותה.

הבוקר הודיעו רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומערך הסייבר הלאומי על חשד למתקפת סייבר על חברת הביטוח שירביט. מנכ"ל החברה אמר ל-N12: "אנחנו מבינים שזה אירוע סייבר. לא יודעים מי עומד מאחורי התקיפה. הורדנו את האתר שלנו כדי למנוע תקיפות סייבר נוספות". בין לקוחות 'שירביט' שפרטים אישיים שלהם הופצו - נשיא בית המשפט המחוזי ת"א השופט גלעד נויטל.

אמש החלה החברה בסיוע מערך הסייבר הלאומי, לבדוק את החשד - והבוקר נודע כי אכן דלף ממנה מידע. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר במידע על פרטי ביטוח של לקוחות. מי שלקחה אחריות על המתקפה היא קבוצת ההאקרים BlackShadow, שאף פרסמה דוגמאות וצילומים כהוכחה לגישה ולמידע שהשיגו מחברת הביטוח. מנכ"ל שירביט הדגיש כי בניגוד לפרסומים השונים, לא דלף מידע של מכרז של עובדי המדינה משום שלדבריו לא היה במערכת.