"זה קשה לי, אני רואה את הבת שלי חושבת על אימא שלה", כך סיפר עאקף אבו-סיאם, שאיבד את אשתו נוהא למחלת הקורונה. נוהא הייתה רק בת 21 כשנפטרה, שבועות ספורים בלבד לאחר שילדה את בנם הקטן. "גם הילד הזה. אני רואה אותם - כואב לי. כואב לי בגלל שהיא הייתה רוצה לראות אותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עאקף מתקשה לעכל את האסון הכבד. אשתו הותירה אותו לבד עם ריינה - תינוקת בת שנה וחצי - ותינוק שרק נולד ושהיא כל כך ציפתה לו, אך לא תזכה להכיר. "היא אמרה שהיא מחכה ליום הזה, שתיקח את הבן שלה בידיים שלה. היא חשבה שהיא תחזור, שהיא תבוא הביתה אחר כך, תהיה מבסוטה מהילדים שלה", המשיך אבו-סיאם.

בעודה בחודש התשיעי להריונה אובחנה נוהא כחולת קורונה. היא הגיעה לבית החולים סורוקה עם צירים. בשל מצבה הרפואי וקושי נשימתי שממנו סבלה החליטו הרופאים לבצע ניתוח קיסרי דחוף. מיד אחריו היא אושפזה בטיפול נמרץ קורונה.

הבעל שאיבד את אשתו מהקורונה ונותר עם הילדים (צילום: n12)
הבעל שאיבד את אשתו מהקורונה ונותר עם הילדים | צילום: n12

אבו-סיאם שיחזר: "אמרו לי: 'הכול בסדר, הכול תקין'. היא דיברה איתי אחרי הניתוח. אמרה לי: 'איך הילד?' אמרתי לה: 'בסדר. הכול טוב ויפה. איך את מרגישה?'. היא אמרה לי: ברוך ה'". אך לאחר חודש שבו הצוות הרפואי נלחם על חייה, ביום חמישי האחרון הוא נאלץ לקבוע את מותה. על אף שבבית החולים סימנו את נגיף הקורונה כסיבת המוות - בני המשפחה מתקשים לקבל זאת.

איברהים אבו-סיאם, אביו של עאקף, טען: "נוהא מתה מסיבוך רפואי ולא מקורונה. היא הייתה אישה מיוחדת. בחורה צדיקה, בחורה טובה. כל המשפחה פה בוכים על נוהא יום ולילה".

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "המנוחה אושפזה כשהיא סובלת מפגיעה ריאתית קשה מאוד בשל נגיף הקורונה. היא הונשמה סמוך מאוד לקבלתה וחוברה למכשיר אקמו. צוותי הרפואה נלחמו על חייה ולצערנו היא נפטרה חרף מאמצי החייאה ממושכים. המשפחה עודכנה במצבה לאורך כל תקופת האשפוז, ואנו משתתפים בצערם הכבד של בני המשפחה".