פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד אייל נהרי, תושב אשקלון בגין תקיפת שוטר והפרעה במילוי תפקידו. האירוע התרחש ביום שבת האחרון, במסגרת פיזור התקהלות שביצעו כוחות המשטרה בבית כנסת באשקלון. נהרי מואשם שהתנפל ותקף שוטר בעת שניסה לעצור את אחד האנשים במקום. הנוכחים במקום תקפו את השוטרים והטיחו בהם גידופים: "אתם לא יהודים", "נאצים", "תקבלו סרטן בראש".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בעת הגעת השוטרים למקום האירוע על מנת לפזר את ההתקהלות ההמונית האסורה, תקף הנאשם שוטר שביצע מעצר של אדם אחר, ובכך סיכל את מעצרו של האחר ואפשר את בריחתו", נכתב בכתב האישום על נהרי, "כמו כן, התקיפה התרחשה לכאורה בעת שההמון שנכח במקום הקיף את השוטרים, התלהם, קרא כנגדם קריאות נאצה והביא את השוטרים לתחושת סכנה של ממש, עד שנאלץ אחד השוטרים להשתמש בגז פלפל".

בכתב האישום פורטה התקיפה המיוחסת לאייל נהרי. "תוך כדי ניסיון מעצרו של אדם אחר, התנפל הנאשם על השוטר מאחור, נתלה על גבו, וחנק אותו בצווארו באמצעות שתי ידיו", נכתב. "כתוצאה מכך נפלו שניהם ארצה. בשלב זה, ברח האדם שאותו ניסה השוטר לעצור. גם נהרי קם וניסה לברוח, אך הוא נתפס ונעצר על ידי השוטרים".

על אף שהוגש נגד נהרי כתב אישום, הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. נציג הפרקליטות ציין במהלך הדיון בבית המשפט כי "חייהם ושלומם של השוטרים הפועלים ימים כלילות לגדוע את התפשטות הקורונה אינם הפקר, מדובר במסר חשוב בימים אלה".