נחשד באנטישמיות - והושעה: מנהיגה לשעבר של מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, הושעה היום (חמישי) מחברותו במפלגה - זאת בעקבות תוצאות חקירה שהעלו כי בזמן כהונתו, הוא הוביל מדיניות שנחשבת מנוגדת לחוק, שכללה התנהגות אנטישמית, אפליה והטרדה על רקע דתי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במפלגה החליטו להשעות את קורבין לאחר שבתגובתו לדוח שפורסם שהצביע על נקיטת מדיניות אנטישמית במהלך תקופתו כיו"ר המפלגה, הוא סירב להתנער מהדברים וטען כי הטענות לשנאת יהודים "הופרזו באופן דרמטי - ומסיבות פוליטיות". 

לאחר קבלת ההחלטה להשעותו, קורבין אמר כי אין בכוונתו לפרוש מהמפלגה וכי הוא גאה להיות חבר בה. "הצטרפתי ללייבור כשהייתי בן 16 ונלחמתי נגד גזענות לאורך כל חיי. אמשיך להיאבק נגד התופעה גם בשארית חיי", אמר.

בחקירה שערכה הוועדה לשוויון וזכויות אדם בממלכה נמצא כי מפלגת הלייבור עברה על החוק בכך שלא טיפלה באופן הראוי בתלונות על אנטישמיות במהלך תקופת הנהגתו של קורבין. ממצאי החקירה העלו "כשלים חמורים" באופן התנהלותו של קורבין בסוגייה ואף עלה כי המפלגה בראשותו הייתה מעורבת במעשים לא חוקיים של הטרדה ואפליה.

מהלך ההשעיה של קורבין מהווה חיזוק משמעותי לטענות של הקהילה היהודית בבריטניה על אנטישמיות מצדו של קורבין ושל מפלגת הלייבור בתקופה בה הנהיג אותה. עוד מהווה המהלך הזה מסר חשוב לרבים שזלזלו בטענות אלה, וניסו לטעון שמדובר ברדיפה פוליטית.