ההחלטה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ושר המשפטים אבי ניסנקורן לקדם את השופט מיכאל קרשן מבית המשפט השלום לבית המשפט המחוזי לא עברה בשתיקה. אביה של ב', אחת מקורבנותיו של רונן ביטי, שהואשם במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית של מעריצות של בתו, אך השופט קרשן גזר עליו רק 9 חודשי עבדות שירות - הפנה מילים קשות כלפי מקבלי ההחלטה וטען: "היש שופטים בירושלים? נראה שבעיקר פוליטיקאים קטנים".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר ההודעה על קידומו של השופט קרשן כתב האב: "הרצחת וגם ירשת? היש שופטים בירושלים? נראה שבעיקר פוליטיקאים קטנים. התאכזבנו שוב בשנית לשמוע את החלטת שר המשפטים ונשיאת בית המשפט העליון על החלטתם הפרטנית לקדם את השופט מיכאל קרשן".

אביה של ב' הסביר כי הזעם שלו כלפי ההחלטה נובע בעיקר בשל גזר הדין, המקל לטענתו, שקיבל ביטי אשר הואשם בביצוע עבירות חמורות בקטינות. השופט קרשן קבע, שלמרות שהפגיעה בבתו של האב, ובכל אחת מהנפגעות האחרות, שוות ערך לחודשי מאסר רבים בפועל, הוא בוחר לחשוב על טובתו של ביטי ועל הדרך להקטין את ה"פגיעה הקשה" בעבריין המורשע.

השופט מיכאל קרשן
השופט מיכאל קרשן

"השופט קרשן בגד באמון הציבור בכלל ובציבור הנשים בפרט עת הקל ראש בגזר הדין של רונן ביטי אשר פגע באופן בלתי הפיך בבנות רבות, בעבירות מרובות ובמשך זמן רב", כתב האב. "אנחנו מזועזעים שנית מההחלטה לקדם את השופט קרשן לבית המשפט המחוזי, גם אם במינוי זמני, לאור השערורייה האחרונה עת גזר את דינו של עבריין מתחת לרף הנקבע בחוק בתעלולי מילים. ולו נניח שהשופט ריחם על העבריין, האם זה המסר אותו מעבירים הנשיאים והשר לשופטים אחרים? איפה מערכת המשפט שצריכה להגן על נפגעות העבירה? להרחיק את העבריין מן הציבור? רצחתם וירשתם! תתביישו!".

"שלוש שנים של ייסורים"

לאחר גזר הדין שניתן בחודש אוגוסט האחרון, כתבה ב', בתו של האב שהביע את זעמו, דברים מדם ליבה על העונש המקל שנגזר על ביטי: "שלוש שנים של ייסורים והתמודדות עם תוצאות פגיעתו של רונן ביטי בגופי ובנפשי, שהסתיימו בקול ענות חלושה עם קביעת גזר דין משפיל ומקטין את הפגיעה בי".

"כמעט שלוש שנים עברו מאז התלוננתי על רונן ביטי. שלוש שנים קשות, שעברתי בהן התמודדויות רבות, שהשתלטו לי על כל אורח החיים. בהתחלה לא רציתי להתלונן. לא רציתי את הבלאגן הזה על הראש שלי. אבל לבסוף החלטתי להתלונן מכמה סיבות".

"ראשית, כדי להשקיט את נפשי הפגועה, אין שום סיבה שבן אדם שפגע בי נואשות לא יקבל על זה עונש ויחשוב שמה שהוא עשה זה בסדר. ושנית, המטרה המרכזית הייתה שהוא יקבל עונש חמור שיגרום לעברייני מין נוספים להבין את חומרת המעשה ואולי בעקבות ענישתו של רונן ביטי, עברייני מין נוספים יפסיקו עם מעשיהם ובכך להפחית פגיעות מין בבנות (ובנים) נוספים, שלא מגיע להם לעבור את מה שאני עברתי בשנים האחרונות".

רונן ביטי יודה בביצוע מעשים מגונים בקטינות (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
רונן ביטי יודה בביצוע מעשים מגונים בקטינות | צילום: פלאש 90, פלאש/90

"מאז ששמעתי את גזר הדין אני מסתובבת עם תחושה קשה, שהשגתי בדיוק את התוצאה ההפוכה מהמטרה המרכזית שכיוונתי אליה. מעתה, כל עבריין שמתפתה לפגוע בילדות ידע שבעקבות הפגיעה הוא לא יקבל עונש חמור, ושאין סיכון גדול בעשיית המעשה ואין שום מניעה מצידם להשיג את מבוקשם ולפגוע בבנות, ואף נותן לגיטימציה למעשיהם, במיוחד כאשר הם מציגים את עצמם כמסכנים".