בית משפט השלום בכפר סבא גזר היום (חמישי) תשעה חודשי עבודות שירות על רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית של מעריצות של בתו. "הנאשם ניצל את הקטינות בשל היותן מעריצות של ביתו", כתב השופט בגזר הדין. "הנאשם פגע בשלומן הפיזי והנפשי של הקטינות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נתחיל בבקשת סליחה ומחילה מהקטינות", אמר פרקליטו של ביטי, עו"ד אבי חימי, בצאתו מהדיון. "זה הבסיס לעונש שהושט על הנאשם. גזר הדין מדוד, מאוזן ומעמיק. יש מי שסבור בטעות שהעונש מקל, לא כך הדבר. במשך חודש ימים היה ביטי מאחורי סורג ובריח עם כותרות על מעשי עבירות מין חמורים מאוד שלא בא זכרן בסופו של יום בכתב האישום המתוקן. משפחתו נהרסה, עיסוקו כמוציא לפועל נשלל ממנו ושנתיים וחצי הוא ספון בביתו. מרצונו נמצא בטיפול ארוך זה שלוש שנים, למד, הכיר בחטאו והפיק את הלקחים הנדרשים".

רונן ביטי נכנס לבית המשפט
רונן ביטי נכנס לבית המשפט, היום

"בנסיבות הכוללות העונש ראוי ומשקף את האינטרס הציבורי", המשיך עו"ד חימי. "פניו של ביטי לנהל אורח חיים נורמטיבי מהיום והלאה. הוא ספון בכאבו והחרטה שלו מצאה ביטוי באין-ספור דוחות טיפוליים. הוא עבר מסכת ארוכה של הבנה של הפסול במעשיו ועומד פה אדם אחר מאותו אדם שביצע את העבירות. אנחנו מעריכים את גזר הדין ואני סבור שהעונש שנגזר משקף גם את האינטרס של המתלוננות".

עו"ד ענבר קידר-ברוך ממשרד פוגץ' קידר-ברוך, שמייצגת את אחת הנערות הקטינות, אמרה בתום הדיון: "שמעתי גזר דין מחפיר ששולח מסר מאוד בעייתי. לא רק שמדובר בגזר דין קל של תשעה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות, אלא שהוא בהחלט יכול לעודד עבריינים נוספים לפגוע בקטינות פגיעות מיניות קשות שהן סוחבות איתן לאורך שנים".

"ישבתי באולם ולא שמעתי מילה אחת על הנזק שנגרם לנפגעות, על הקשיים שהן חוות ועל החיים שלהן אחרי אותה פגיעה", המשיכה עו"ד קידר-ברוך. "כל מה ששמעתי הוא עד כמה העבריין מסכן, עד כמה צריך לשקם אותו ועד כמה משפחתו ספגה מהנזק. מילה אחת לא הייתה על הנפגעות. בושה וחרפה".

אביה של אחת הקורבנות מחה על גזר דינו של ביטי: "מערכת המשפט בגדה באמון הקטינות, ובגדה באמון הציבור וביכולתו להרחיק עברייני מין מורשעים מהחברה. גזר הדין הקל, המביש, המחפיר, שלא לומר פוגעני, כלפי אותן נפגעות עבירה, הינו שערורייה ויביא לכך שעבריינים נוספים ימשיכו לפעול ברחבי המרשתת ולפגוע כפי שעשה מר ביטי ללא מורא ולא חשש, לא מהחוק ולא ממערכת המשפט".

"שיקול הדעת בגזר הדין של בית המשפט בדבר העדפת יכולת השיקום על פני מתן הגנה לנפגעות הוא מקומם ומחפיר", הדגיש האב. "בית המשפט מקומו לגזור צדק ולא לתת לעבריין מין לחזור בקרב הציבור".

"ביקש מהקטינות לבצע בעצמן מעשים מגונים"

לפי כתב האישום המתוקן בין השנים 2018-2017 נהג ביטי לשוחח עם קטינות, מעריצות של בתו הזמרת עדי ביטי, בקבוצות וואטסאפ ובצ'אט פרטי כאשר חלק מהשיחות היו בעלות אופי מיני. בין היתר ביקש מהן ביטי לבצע בעצמן מעשים מגונים, לשלוח לו הודעות, סרטונים ותצלומים בעלי אופי מיני ושלח להן סרטונים דומים. בגין האשמות אלו, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לגזור על ביטי 4 שנות מאסר בפועל.

רונן ביטי יואשם בעבירות מין נגד קטינות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
רונן ביטי בביהמ"ש. ארכיון | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

ביטי, כך על פי כתב האישום המתוקן, "נהג לנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות, ובין היתר נהג לשאול אותן האם קיימו יחסי מין". כמו כן, ביקש ביטי מהקטינות הודעות קוליות גסות ושלח לחלקן תמונות וסרטונים בהם הוא מבצע מעשים מיניים. עוד נכתב כי ביטי אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים ושלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים מיניים בין שני קטינים בכיתת לימודים.

בכתב האישום המקורי נטען כי ביטי איים על הקטינות, אך עבירה זו נותרה מחוץ לכתב האישום המתוקן והמוסכם על שני הצדדים. לפי כתב האישום המקורי חלק מהקטינות פנו לאשתו של ביטי דרך הוואטסאפ וחשפו את מעשיו, ובתגובה "הנאשם שלח הודעה קולית בקבוצה בה איים על שתיים מהקטינות והזהיר אותן שלא להתעסק איתו".

באותה הודעה אמר, כך על פי כתב האישום המקורי: "תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת. אמרתי את שלי כרגע ובוא נראה אתכן לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת".