ילד בן 4 ננשך היום (שבת) על ידי תנין בחוות תנינים בעיר אובות, סמוך לעין חצבה. הוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה עם פגיעה קשה בידו. מצבו מוגדר קשה והוא הועבר לניתוח. עופר, בעל חוות התנינים: "יש פה היסטריה מיותרת, יש לו נשיכה לאורך היד עם חתך". אמו של הילד סיפרה על הרגעים הדרמטיים: "הוא הכניס את היד מעבר לגדר, שמעתי צעקות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ילד בן 4 ננשך ע"י תנין בחוות תנינים בערבה: (צילום: חוות קרוקולוקו)
התנין שנשך את בן ה-4 | צילום: חוות קרוקולוקו

האירוע החל בשעה 13:08, אז התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על ילד שננשך על ידי תנין בעת בילוי בחוות תנינים בערבה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לילד. מסוק מד"א שהוזנק פינה את הילד לבית החולים סורוקה במצב קשה. בבית החולים יוצב מצבו בחדר הטראומה, והוא הובהל לחדר הניתוח. 

חנאן, אימו של הילד, סיפרה: "היינו בטיול של שבת. הסתובבנו ונהנינו, והוא כנראה רצה ללכת שוב, ואני לא ראיתי. שמעתי צעקות – באתי לשם והיד שלו הייתה ממש תלושה. הוא איבד הרבה דם. הוא הכניס את היד מעבר לגדר והתנין היה קרוב לשם. לקחו אותו לחדר ניתוח, אמרו שזה ייקח כנראה הרבה זמן. הוא מורדם ומונשם".

אמו של בן ה4 שננשך ע"י תנין
חנאן, אמו של בן ה-4 שננשך על ידי תנין

"יש פה היסטריה מיותרת", אמר עופר מחוות התנינים. "אמא וילד תושבי הערבה ביקרו פה. לקראת היציאה הילד ברח לה ורץ לבריכה. הוא הכניס יד ותנין נשך אותו. שווה ערך לנשיכה של כלב, נשיכה לאורך היד. שמנו לו תחבושת. התנינים בבריכה שם צעירים בני 11-10. אנחנו בודקים את הנושא". 

ילד ננשך על ידי תנין, ומפונה במסוק (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
מסוק פינה את הילד לבית החולים סורוקה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חובש רפואת חרום במד"א גדי גוהר, ופרמדיק מד"א דני אביב, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 4 בזרועות אימו, הוא סבל מפציעה בידו והיה כאוב, ראינו סימני נשיכה. אנשים במקום העניקו לו עזרה ראשונה בתדרוך פרמדיק ממוקד מד"א ועצרו לו את הדימום. בסיוע כוח רפואי של צה"ל, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי לכאב, והעברנו למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותו לבית חולים סורוקה כשמצבו בינוני עד קשה".

מרשות הטבע והגנים נמסר: "מדובר במקום פרטי. הרשות מאשרת החזקת חיות מסוכנות תחת בקרת רווחתן ומניעת בריחתן. בעל המתקן מחויב לנהל את הסיכונים ולמנוע סיכון לקהל. בעל המתקן מוכר ובעל ניסיון רב שנים בהחזקת תנינים והיתרים מתאימים. במקום נערכות ביקורות מעת לעת. בעקבות המקרה תיערך בדיקה נוספת".