לאחר שנשמע מכנה "מניאק" ותוקף בחריפות את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, אמש (חמישי) התנצל מנדלבליט בפני ניצן:  "ביטויים אלה שיקפו רגשות אותנטיים של כעס שחשתי באותה בעת". במכתב פתוח שכתב היועמ"ש לפרקליטי משרד המשפטים, סיפר מנדלבליט כי הוא שוחח עם שי ניצן לאחר פרסום ההקלטות "וההדרים יושרו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לקריאת המכתב המלא - לחץ כאן

בהקלטות שפרסמנו במהדורה המרכזית מוקדם יותר השבוע, נשמע מנדלבליט משוחח עם מי שהיה חברו הקרוב, אפי נוה - שהיה אז ראש לשכת עורכי הדין והיום הוא נאשם וחשוד בפלילים. במהלך השיחות בין השניים בהקלטות נשמע היועץ מותח ביקורת בוטה על ניצן, שנמנע מלהכריע בתיק שהתנהל נגדו בפרשת הרפז.

"השבוע פורסמו בתקשורת חלקים משיחות טלפון שקיימתי לפני כחמש שנים בנסיבות אישיות, אשר הוקלטו ללא ידיעתי", כתב מנדלבליט. "בשיחות הללו נתתי ביטוי בלשון חופשית, ולעיתים אף בשפה לא ראויה, לתחושות שהיו לי בשעתו בקשר לתיק החקירה בענייני".

"חשוב לי להדגיש כי עבודתי עם פרקליט המדינה הקודם, עו"ד שי ניצן, התנהלה בממלכתיות ובמקצועיות, והתאפיינה לאורך כל הדרך בשיתוף פעולה ובעבודת צוות, מתוך חתירה משותפת למטרה של שמירה על שלטון החוק. ההישגים שאליהם הגיעה מערכת אכיפת החוק בטיפול בפשיעה ובשחיתות, כתוצאה משיתוף הפעולה בינינו מדברים בעד עצמם", הוסיף מנדלבליט.

בהקלטות נשמע היועמ"ש טוען בפני נוה כי שי ניצן "יכול להחזיק אותו בגרון", דבר שגרם לח"כים ושרים מהליכוד להעלות את הטענה שמנדלבליט נסחט על ידי ניצן. בתגובה להאשמות אלו, כתב מנדלבליט: "הטענה כי הטיפול שלו בנושא האישי שלי בשעתו (עילת גניזת התיק) נוצל או היה יכול להיות מנוצל חס וחלילה למטרה כלשהי, לא כל שכן על מנת לנסות להשפיע על החלטות מקצועיות שנדרשנו לקבל במסגרת תפקידנו, היא מופרכת והזויה. בוודאי שבעולם המעשה לא הייתה כל השפעה שכזו ביחסי העבודה בינינו".

"תיאוריות הסחיטה - שקר וכזב"

"אכן, באותה שיחה שמוקלטת שפורסמה השתמשתי בביטויים קשים. ביטויים אלה שיקפו רגשות אותנטיים של כעס שחשתי באותה בעת, הא ותו לא, ואני מצטער עליהם. כל ניסיון לבנות על בסיס התבטאויות אלה תיאוריות סחיטה למיניהן, הוא שקר וכזב, דבר שאף הוכח יותר מפעם אחת במבחן המציאות", הבהיר מנדלבליט. "בעקבות פרסום קטעי השיחות, שוחחתי עם שי ניצן, והבהרתי את האמור. שי קיבל את הדברים וההדורים יושרו".

לטענת מנדלבליט, פרסום קטעי השיחות "נוצל לניסיון נואל מצד גורמים בעלי עניין לתדלק את מדורת הקונספירציות המופרכות בדבר שיקולים זרים העומדים כביכול ביסוד ההחלטות שהתקבלו בקשר לתיקי החקירה של ראש הממשלה".

"העיתוי של המתקפות הללו אינו מקרי", כתב. "כידוע, בתקופה הקרובה יחל להתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים משפטו של ראש הממשלה. זהו רגע קשה בחייה של אומה, אולם זהו גם רגע שמעיד על עוצמת הדמוקרטיה הישראלית, שבה כולם שווים בפני החוק".

"מר בנימין נתניהו הוא חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו. במדינה דמוקרטית, אשמה בפלילים מתבררת רק במקום אחד – בבית המשפט. התגברות ההתקפות בעיתוי הנוכח נועדה להפוך את התובעים לאשמים. אולם, כל המאמצים לעשות כן – דינם להיכשל", הוסיף מנדלבליט.