בצל פתיחת עשרות מוסדות חינוך במגזר החרדי בניגוד לתקנות, דווקא בחסידות גור הקיצונית בוחרים לשמור על ההנחיות בקפדנות. מאות חרדים הפגינו הערב (שני) בערד בעקבות הצתה וונדליזם נגד חנויות של חסידים בעיר, ועל רקע מה שהם מכנים "ההסתה המתמשכת כלפי הציבור החרדי". בתיעוד מההפגנה, שהתקיימה באישור המשטרה, נראים החסידים כשהם שומרים על מרחק זה מזה ועוטים מסכות על פניהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההפגנה נערכה בהשתתפות מאות חרדים, ובראשות רבנים וחברי כנסת, זאת על רקע שרפה שפרצה במכולת במרכז מסחרי בעיר. למקום נגרם נזק כבד ובמשטרה נפתחה חקירה בחשד להצתה. במהלך החקירה נודע לחוקרי מחלק הנוער בתחנת ערד שמו של החשוד, תושב העיר כבן 17, והוא נעצר. מחקירת המשטרה עלה כי הרקע אינו התנכלות לציבור החרדי.

מחאה המונית בערד (צילום: קבוצת מחאת החרדים הקיצוניים)
מקפידים על מרחק. ההפגנה בערד | צילום: קבוצת מחאת החרדים הקיצוניים

"ההפגנה היום היא לא נגד, אלא בעד הזכות לחיות בארצנו הקדושה ובעד שכל אחד יוכל לחיות את חייו לפי הציווי האלוקי", אמר ח"כ יעקב ליצמן, נציגה של חסידות גור מטעם סיעת יהדות התורה. "יש להשתדל להביא עוד 1,500 משפחות לערד. מה שקרה כאן זו פעולת איבה. הממשלה צריכה לשלם על זה, נגיש תיקון לחוק פעולות האיבה".

"אני רוצה שהמשטרה תסתכל כמה החרדים שומרי חוק בניגוד למה שקורה בבלפור", המשיך ליצמן. "ראש העיר כאן מתלונן תמיד מה החרדים עושים לעיר. הוא אמר לי פעם: 'אני מוכן לתת לך הכול, רק שהחרדים יפסיקו להגיע לערד'. אם חסידי גור לא היו מגיעים לפה אף אחד לא בא לכאן. זאת הייתה עיר הבירה של הסודנים".