4 חודשים אחרי שמאיה ווישניאק ז"ל נרצחה ע"י בן זוגה, משפחתה החליטה להנציח את זכרה וייצרה, ביחד עם צורפת, תליון ייחודי עליו מוטבע ציור של מאיה. הפרויקט המרגש יצא לדרך לאחרונה ובמסגרתו יוכל הקהל הרחב לרכוש את התליון, חלק מההכנסות ייתרמו לנוער בסיכון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הכל התחיל מרעיון של בת דודה שלנו רוני שרצתה להכין תליון אישי למשפחה. משהו שיזכיר לה את מאיה". מספרת אחותה של מאיה, שירה. כמה שבועות אחרי הרצח, פנתה רוני לצורפת שני קוג'מן שמיד נרתמה לפרויקט המיוחד וביחד הן החליטו לייצר תכשיט ייחודי שישלב כמה מן האהבות של מאיה.

מגיל צעיר אהבה מאיה לצייר ובסופי השבוע כשהייתה חוזרת מהצבא הייתה צורפת שרשראות וצמידים בסלון הבית יחד עם אחותה שירה ועם אימן הילה. ברבים מהציורים ציירה פרחים ולכן הדבר הכי נכון היה נראה לקחת את אחד הציורים הללו ולהטביע אותם על התליון.

התליון שנוצר במטרה להנציח את מאיה ווישניאק ז"ל (צילום: שני קוג'מן תכשיטים)
התליון שנוצר במטרה להנציח את מאיה ז"ל | צילום: שני קוג'מן תכשיטים

אחרי שסיימה את הפרויקט, פרסמה קוג'מן בעמוד האינסטגרם שלה את התוצר הסופי ומיד נוצר בו עניין רב. "אני חושבת שלקח לי עשרה ימים לענות על כל ההודעות. אנשים רצו להביע הזדהות ותנחומים וגם שאלו איך אפשר לרכוש אותו לעצמם", סיפרה הצורפת.

כאשר סיפרה לשירה ורוני על ההתעניינות הרבה בתליון, אחותה של מאיה ובת דודתה זיהו הזדמנות לעשיית טוב והן ידעו שזה בדיוק מה שמאיה הייתה רוצה. בגיל 15 מאיה כתבה לעצמה מכתב לעתיד, חלק מהמילים מופיעות כיום על המצבה שלה: "תמיד אנסה לשנות דברים לטובה, אפילו אם זה הדבר הקטן ביותר. כל הזמן אשאף ליותר כי אני יודעת שאני יכולה". המילים הללו הן מה שהניע את משפחתה של מאיה להמשיך את דרכה בצורה יצירתית ועל הדרך גם לעשות טוב ולתרום את ההכנסות.

מאיה ז"ל ואחותה שירה (צילום: באדיבות המשפחה)
מאיה ז"ל ואחותה שירה | צילום: באדיבות המשפחה

"אני לא אוהבת להשתמש בטרמינולוגיה של לזכור או להנציח, מעדיפה להגיד להמשיך את דרכה. לעשות דברים שהיא הייתה אוהבת. מאיה נרצחה במאי וביוני הייתה אמורה להתחיל להתנדב בעמותה לנוער בסיכון. אז מבחינתי זה טבעי שכסף יגיע לעמותה לנוער בסיכון", סיפרה שירה אחותה.

התליון יצא למכירה לקהל הרחב. כעת ניתן לרכוש אותו באתר של שני קוג'מן ומכל רכישה חלק מההכנסות יועברו לעמותת בית השנטי. "מאוד לא פשוט עכשיו, זו פעם ראשונה שאנחנו צריכים לעבור את תקופת החגים בלעדיה" מספרת שירה. "להתארגן לחג, להצטלם, משחקי קופסא ביום כיפור, לבנות סוכה. זו תקופה מאוד משפחתית והכל יהיה בלעדיה. חשוב לנו להתמקד בעשייה של הטוב והתכשיט הזה זה משהו יפה ומרגש שנשאר עלייך וגם עושה טוב לאחרים".