מפקד משמר הגבול, ניצב קובי שבתאי, אובחן כחולה בנגיף הקורונה, כך הודיעו היום (שבת) במשטרה. לפי ההודעה, הוא נמצא במצב בריאותי טוב. במשטרה מבצעים כעת חקירה אפידימיולוגית במג"ב כדי להבין מי היה עמו במגע ומי עשוי להיכנס לבידוד. ניצב שבתאי כח גם בטקס לחללי מבצע 'צוק איתן' לפני יומיים, בו נכחו גם הנשיא ריבלין, שר הביטחון ורה"מ החליפי גנץ והרמטכ"ל כוכבי. מבית הנשיא נמסר כי הם ממתינים להנחיות משרד הבריאות לאחר קבלת ההודעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאות קצינים ושוטרים במשטרה ובמג"ב ככל הנראה יידרשו להיכנס לבידוד לאחר ששהו בסביבתו של שבתאי. למרבה המזל, השבוע לא התקיים דיון שבועי של סגל הפיקוד הבכיר במשטרה, כך שבסופו של דבר לא כל הניצבים יידרשו להיכנס לבידוד. 

בתוך כך, דובר צה"ל עדכן כי מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, וקצין בכיר נוסף מפיקוד מרכז, ייכנסו לבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות לאחר שהשתתפו באירוע בו נכח משתתף שאומת אמש כחולה קורונה. "הקצינים ישהו בבידוד וימשיכו לקיים לוח זמנים רגיל, ככל שיתאפשר. המפקדים חשים בטוב, ללא תסמינים, וייבדקו בזמן הקרוב", נמסר. 

יעקב שבתאי בטקס עם ריבלין ןגנץ (צילום: משרד הביטחון)
ניצב שבתאי בסמוך לריבלין וגנץ | צילום: משרד הביטחון

בנוסף, שבתאי שהה בשלושה טקסים של חילופי מפקדים במג"ב איו"ש, בחטיבה הטקטית ובמג"ב ירושלים, בהם נכחו ניצבים רבים שמשרתים במשטרה. 

עקב השתתפותו של ניצב שבתאי בטקס אזכרה לחללי מבצע 'צוק איתן, בו השתתפו בכירים מצמרת המדינה, ביניהם הנשיא ריבלין, מבית הנשיא נמסר: "ממתינים לסיום החקירה ולהנחיות משרד הבריאות בעקבותיה".