מירית הררי, אשתו של שדרן הרדיו דידי הררי, הלכה היום (ראשון) לעולמה בגיל 52 אחרי מאבק מתוקשר במחלת הסרטן. בחודשים האחרונים תיארה הררי בגבורה את מאבקה בסרטן הלבלב בפוסטים שהופצו ברשתות החברתיות שזכו לתהודה רבה. לאחרונה, עם התקדמות המחלה, זכתה מירית באות נשיא המדינה להתנדבות. בפוסט האחרון שכתבה ברשתות החברתיות סיפרה על ההחלטה לעזוב את הטיפול בבית החולים - ולחזור הביתה: "אני מתרכזת ברגע הזה, בטוב שבו ולהפיק את המקסימום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסרטן בגופה של הררי התגלה בספטמבר 2018 לאחר שחשה כאבים עזים בבטנה, עברה בדיקות בבית החולים איכילוב שבסופם התגלה גידול בלבלב. בניתוח להסרת הגידול התגלתה גרורה בכבד. את מצבה הרפואי חשפה לציבור ב-4 בפברואר בפוסט מרגש שהפך אותה מ״אשתו של״ למודל חיקוי עבור חולים רבים.

״אני מסרבת לדעת באיזה שלב אני, לא מעוניינת לשמוע אלו תופעות לוואי עוד צפויות להיות, מתעלמת מהסטטיסטיקה״, כתבה אז, ״אני לא יודעת כמה זמן עוד נותר לי לחיות אבל אני יודעת היום איך אני בוחרת לחיות אותו...הסרטן זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי״.

מאז, המשיכה הררי לעדכן במצבה בפוסטים וראיונות שריגשו מדינה שלמה. באחד הפוסטים האחרונים שפרסמה בראשית ספטמבר, היא חשפה כי החליטה לעבור מהטיפול בבית החולים, לטיפול ביתי: "הבנות ודידי לומדים את העבודה. צריך להזריק תרופות והן הופכות להיות אחות רחמניות קטנות לאימא שלהן. רוני בא יום יום לביקור. לילה ויום עברו ועוד לילה ויום ועוד והנה יום ד'. כל יום אני שואלת את עצמי אם היום זה היום".

הפוסט שכתבה ריגש ישראלים רבים, ששיתפו את דבריה ברשתות החברתיות תוך הבעת תמיכה והתרגשות. הררי דיברה רבות על מחשבותיה בנוגע למוות, ולניסיון לנצל כל רגע בחיים עד אז. " זו סיטואציה הזויה לכל הדעות. בינתיים כמו שרק אני יודעת לעשות מהלימון לימונדה, יש המון כיף. המון פתיחות. שיחות מופלאות. מכתבים נכתבו. הכל מוכן לשעת השין", כתבה. מירית נחשבת כמקור השראה לישראלים רבים.

מירית התמודדה בתקופה האחרונה, מלבד מחלת הסרטן, גם בסיכון לחלות בקורונה. בשל המשבר חתונת בתה אבישג נדחתה, אך לבסוף התקיימה באופן מצומצם בשל ההידרדרות במצבה. בריאיון לחדשות סוף השבוע, בחודש מאי האחרון, אמרה: "אני חוגגת כל רגע. משהו יהרוג אותי בסוף, אז מה זה משנה אם זה הקורונה או הסרטן?".

בפוסט נוסף שכתבה ששיתפה ברשתות החברתיות, כתבה מירית על הרגעים הקשים בהם הגוף כשל ונאלץ להתאשפז, והיא רק רצתה לחזור הביתה לשגרה ולתוכניות שתכננה: "שוב שתי מנות דם ומתחברת לחמצן. אין כנרת ואין דגים ואין תכניות ויפתח החבר שלי מהחתירה נפטר מסרטן. קבענו כבר כמה פעמים להיפגש אבל תכניות לחוד והמציאות לא מפסיקה לצחוק לנו בפרצוף. התסכול שולט, הדמעות בורחות ואיך? איך אקום מחדש? מאיפה יבוא הכוח?".

בוחרת בחיים כל פעם מחדש -מירית ודידי הררי (צילום: N12)
מירית ודידי הררי, ארכיון | צילום: N12

היא הוסיפה וכתבה לקוראיה גם ברגעים הכי קשים של ההתמודדות עם המחלה: "לתכנן לא מזיק בתנאי שאנחנו מבינים שהכול נזיל, הכל ניתן לשינוי. אז יש משפט כזה מצחיק No news, good news. תאמינו למשפט הזה, תיהנו מהשגרה, תכבדו אותה, תאהבו אותה, שימו לב למילים שבשגרה, יש להן כוח".

מירית הררי שיתפה רבות גם באופטימיות שלה. בהחלטה לנצל כל רגע שנותר לה, למרות שניסתה ונאבקה בגבורה במחלת הסרטן.

באחד משיתופיה, שזכה לאלפי לייקים ומאות שיתופים, כתבה באומץ על החלק שהכי קשה לה במצבה: "הקושי הגדול ביותר הוא המשחק בין הרצון לרפיון. הרצון לאחוז בחיים, להישאר פה כמה שיותר. להישאר, לחלום, להספיק עוד דבר או שניים, לבין ההבנה שלא תמיד יש לנו את השליטה על הכל ומכאן להרפות ולשחרר. לא חלילה להפסיק לרצות אבל ממקום של שחרור. מהמקום שגם אם לא אקבל את מבוקשי ובמקרה שלי זה החיים, אז זה בסדר. לקבל באהבה והבנה את הדברים ושכך הם כנראה צריכים להתנהל וזה כך לגבי הכל!!! כל דבר בחיינו שאנחנו מאוד רוצים".