נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, העניק היום (שני) את אות הנשיא להתנדבות לשנת 2020 למירית הררי, יו"ר הוועד המנהל של ארגון סח"י - סיירת חסד ייחודית. הררי שלא תוכל להגיע לקבל את האות בבית הנשיא בשל מצבה הבריאותי, קיבלה את האות בדמעות ובהתרגשות גדולה, ואמרה בשיחת וידאו עם הנשיא: "בסוף דרכי, לקבל את הפרס המשמעותי הזה זה לצאת לדרך עם ברכה עצומה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אות הנשיא להתנדבות מוענק מדי שנה לגופים, מוסדות וארגונים הפועלים במצוינות יוצאת דופן בתרומתה לחברה. "הפעילות שלכם להוצאת נוער ממעגלי עבריינות ועוני", ציין הנשיא בשיחתו עם הררי, "היא מופלאה ולכן כל כך טבעי עבורנו להעניק לך ולסח"י את אות הנשיא להתנדבות. זה כבוד גדול עבורנו לתת למפעל כל כך חשוב, שאת בראשו, הכרה כזו, ואנחנו גאים בכם ובעשייתכם".

מיזם סח"י יום העצמאות (צילום: סח"י)
"כבוד גדול לתת למפעל כל כך חשוב הכרה" | צילום: סח"י
בוחרת בחיים כל פעם מחדש -מירית ודידי הררי (צילום: N12)
מירית מתראיינת לתוכנית של בן זוגה, דידי הררי | צילום: N12

עמותת "סח"י - סיירת חסד ייחודית" שמה לעצמה במטרה להוציא נוער ממעגלי עבריינות ועוני, לתרום לצמצום הפערים בחברה הישראלית. כאלף בני נוער נרתמים לפעילות התנדבותית של חלוקת מזון בסתר, סיוע לאנשים עם מוגבלות, שיפוץ בתים לנזקקים, סיוע לניצולי שואה והעצמת ילדים ובני נוער אחרים. בנוסף, מקיימת העמותה פעילות התנדבותית בהוסטלים של נוער עבריין ובמוסד לגמילה לבני נוער.

מירית, מוקפת בבני משפחתה ביקשה להודות לנשיא ואמרה: "בשבילי, בסוף דרכי לקבל את הפרס המשמעותי הזה זה לצאת לדרך עם ברכה עצומה. לקבל את הפרס הזה זו המתנה הכי גדולה שיכולתי לחלום עליה. וזה לא בשבילי, זה בשביל סח"י והמתנדבים והילדים שבדבר הזה באהבה גדולה".

הנשיא הוסיף בדמעות: "אין סוף לדרכך. מעשייך ופועלך ילכו איתנו וההתנדבות שלך תלווה אותנו. כל חיינו נזכור שזכינו לחיות לצידך כי את דוגמא ומופת לחברה הישראלית כולה. אנחנו אוהבים אותך, את איתנו עכשיו, ותהיי תמיד. חיבוק גדול".