אירוע חריג התרחש אחר הצהריים (רביעי) בעיר דימונה, נער עם צרכים מיוחדים נעצר על ידי המשטרה באלימות, רק כי לא חבש מסכה. בתיעוד המעצר, נראים השוטרים מרתקים את הנער לכביש ואוזקים אותו תוך שהוא צועק שכואב לו. אביו של הנער: "שברו לו שתי שיניים, כולו דם - זה לא משטרה, זה ארגון פשע". במשטרה טוענים: "הוחלט לעצור את הנער לאחר שהוזהר קודם לכן וסירב להזדהות". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסיור שקיימו שוטרי תחנת דימונה בעיר במסגרת האכיפה על עטיית מסכות, הם זיהו נער בן 17 ללא מסכה, הצמידו אותו לכביש, אזקו אותו ועצרו אותו. אמו שצפתה במתרחש קראה לשוטרים להפעיל שיקול דעת וצעקה לעברם: "שחררו אותו, תעזבו אותו - זה הבן שלי. מה עשיתם לו? רק בגלל מסכה?! פירקתם אותו במכות".  

אביו של הנער סיפר: "אנחנו נסערים. הילד שבור, זו בושה וחרפה - שברו לו שתי שיניים, שברו לו את הפנים, כולו דם. אם המשטרה מתנהגת ככה - זה ארגון פשע, לא משטרה. מה הבעיה לתת לו דוח של חמש מאות שקל?! אבל למה להרביץ לו? איך הם טוענים שלא הזדהה? השוטר הרי שכן שגר פה קרוב. הילד בחינוך מיוחד עם צרכים מיוחדים והתפתחות איטית. הוא בכלל לא הבין מה רוצים ממנו ולמה מרביצים לו - זה מזעזע ונורא". 

מפקד מחוז דרום, ניצב יורם סופר, החליט הערב לפתוח בבדיקה של האירוע. גורם במשטרה אמר כי במידה ויימצא שהשוטרים מתחנת דימונה פעלו שלא כראוי הם יטופלו בהתאם.

לביא נאור, דובר המטה המשותף של ארגוני הנכים בישראל, אמר בתגובה למעצר כי "לא יכול להיות שילד בעל צרכים מיוחדים שלא חובש מסכה יגיע לתחנת משטרה שהוא חבול בכל חלקי גופו עקב מעצר אלים. תפקיד המשטרה היא לשמור על האזרחים ולא לתקוף אותם. אנו מגנים בכל תוקף ארוע שכזה ואני קורא למפקד המחוז להתערב אישית ולהעביר את חקירת הארוע למח"ש שתחקור את הארוע ביסודיות ובסיומה להרחיק שוטרים פורעי חוק משורות המשטרה".‎ 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מבירור ראשוני עולה כי השוטרים הסתפקו תחילה באזהרה. כעבור זמן קצר, נתקלו שוב בנער ובחברו כשהם ללא מסיכות. בן ה-17 סרב להזדהות ולכן הודיעו לו השוטרים על עיכובו, לאחר שהמשיך להתנגד והמשיך לסרב להזדהות - נאלצו לעצור אותו".
 
מאלו"ט, אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, נמסר: "מזעזע לשמוע על מקרה נוסף של מעצר אלים של נער עם צרכים מיוחדים, שנעצר כי לא עטה מסכה על פניו ולא שמע להוראות השוטרים. כל זה מתוך חוסר הבנה של הסיטואציה אליה נקלע. המקרה הזה מצטרף לשורת מקרים קשים מהחודשים האחרונים בו אנשים עם צרכים מיוחדים נפגעים במפגש עם כוחות האכיפה. אלו"ט קוראת למשטרת ישראל על כל מפקדיה ושוטריה לנהוג בשיקול דעת כלפי מקרים שבהם שוטרים מזהים אדם עם התנהגות שונה, לשמור על כבודו ולהימנע מהפעלת אלימות קשה.
רק הכשרות ופעילויות להגברת המודעות בקרב כוחות הביטחון והשיטור, ישפרו את יחס המשטרה לאנשים עם צרכים מיוחדים בכלל ועם אוטיזם בפרט. אלו"ט פועלת בשבועות האחרונים ועושה כל שביכולתה כדי למנוע את המקרה החמור הבא. אם בפניה משותפת עם שורת ארגונים למ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן, בבקשה לפעול לקידום נושא ההכשרות וההדרכות לשוטרים, כולל הכנסת הכשרות אלו לקורס השוטרים הבסיסי כהכשרת חובה, ואם בהשתתפות בוועדה הבין משרדית בהובלת הנשיא לשיפור היחס המפגשים של אנשי כוחות הביטחון עם אנשים עם מוגבלויות, ומתמודדי נפש".