"אברושמי מתיר את דמם של אזרחים": הדברים שאמר אמש ב"אולפן שישי" יונה אברושמי, רוצחו של פעיל השמאל אמיל גרינצווייג ז"ל, על "מה שצריך לעשות" למפגינים מול מעון ראש הממשלה בבלפור - מחוללים סערה. מובילי המחאה ופוליטיקאים קוראים לעצור מיד את אברושמי בחשד להסתה חמורה לרצח.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ח"כ משה (בוגי) יעלון מיש עתיד-תל"ם, קרא לעצור מיד את אברושמי: "ריאיון ההסתה המטלטל (אך הלא מפתיע) של הרוצח יונה אברושמי, מחייב את מעצרו המיידי! זו הסתה ברורה לרצח. נתניהו חייב להתנער מן הדברים, משום שאברושמי נשען על דברי ההסתה שלו נגד המפגינים. האלימות האנטי-דמוקרטית מרימה ראש, ויש מי שמלבה אותה. נתניהו, לא תוכל להגיד ״ידי לא שפכו את הדם הזה״

לקראת המחאה שצפויה להתחדש הערב מול מעון ראש הממשלה בבלפור, נציגי תנועת "Crime Minister" הגישו היום תלונה במשטרה נגד אברושמי על הסתה חמורה לרצח. 

חבר התנועה ישי הדס הגיש הלילה תלונה במשטרת כפר סבא כנגד אברושמי והתנועה העבירה פנייה דחופה לממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן לקראת ההפגנה: "אם אברושמי לא ייעצר והערב תהיה אלימות, דם המפגינים יהיה על ידה של המשטרה". 

"הרוצח המתועב אברושמי התיר את דמם של אזרחים שמקיימים מחאה לגיטימית ולא אלימה נגד השלטון", נמסר מהתנועה, "אנו דורשים מהמשטרה לעצור אותו בבהילות ולהעביר מסר ברור של הרתעה ואפס סובלנות לצעירים שאותם עודד. אברושמי מעריץ את נתניהו וניכר שאמירותיו החמורות של נתניהו בקעו מגרונו. במדינה מתוקנת, ראש הממשלה היה מגנה מיד את הרוצח, אך בישראל 2020 ההסתה מתחילה בבלפור. אנו קוראים לציבור להגיע בהמוניו לבלפור בלי פחד ולתת תשובה ניצחת להסתה ולאלימות". 

"יש בחורים צעירים שיילכו לבלפור, הם יודעים מה לעשות" 

בריאיון ליגאל מוסקו, כינה אברושמי את המפגינים בבלפור "חיידקים" ומדבריו התפרש שקרא לעשות מעשה: "חיידקים הם חיידקים, גם היום הם חיידקים. כשאתה אוהב בן אדם אתה מוכן למות בשבילו. אהבתי את בגין אז כמו שהיום הם מעריצים את נתניהו, ואת נתניהו אני אוהב יותר מאת בגין. אני לא הולך היום לבלפור. יש בחורים צעירים, הם ילכו לשם, והם יודעים מה לעשות".

10 שנים לאחר שחרורו מהכלא, אברושמי לא חסך במילים קשות על המפגינים - והוא מחזיק בדעה נחרצת עליהם: "אני שונא אותם גם היום, וגם הם שונאים אותי. הם אנשים רעים, עוכרי ישראל. הם מפיצים מחלות, צריך להרחיק אותם מהחברה".