ניירות, שקיות, שאריות מזון, כלים חד פעמיים ואפילו כיסא - ערימות של אשפה השאירו אחריהם המטיילים בנחל הקיבוצים שבעמק המעיינות, אתר טבע פתוח וללא תשלום. לא רחוק ממנו, מרחק של פחות מחצי קילומטר, זורם נחל האסי שעל גדותיו חיים תושבי קיבוץ ניר דוד, נחל שהמאבק על הכניסה אליו הפך לרווי יצרים בשבועות האחרונים.

הקרב על האסי: "פה זה לא הסחנה"  

הנחל הזה, הרחב והעמוק, הוא מאתרי הטבע האהובים בישראל. הוא פתוח בחינם ומנקז אליו מבלים רבים, בעיקר בסופי שבוע ובחופשת הקיץ. 

אשפה בנחל הקיבוצים
אשפה בנחל הקיבוצים

בתיעוד שהגיע לידי N12 הבוקר (ראשון), מגדת נחל הקיבוצים נראית האשפה הרבה שנצברה שם בסוף השבוע האחרון. אחד המטיילים שנשאר לישון על גדת הנחל הביע מרמור על המראות. "איזה ברדק משאירים, כמה שלא מתאמצים זה לא עוזר". 

נחל האסי (צילום: מנחם לדרמן, פלאש/90 )
נחל האסי | צילום: מנחם לדרמן, פלאש/90
לאכול ארוחת בוקר על הנחל - האסי (צילום: שירה סגל בורוכוב)
צילום: שירה סגל בורוכוב

התופעה הזו היא רק אחד מהחששות של תושבי קיבוץ ניר דוד הסמוך שהקימו את בתיהם על גדות נחל האסי. תושבי האזור דורשים לפתוח את הנחל לציבור, ותושבי הקיבוץ טוענים שזו תהיה כניסה לביתם שתפריע לחיי הקהילה.

בשבוע שעבר הגיעו ראשי הקיבוץ וראש המועצה האזורית לפשרה לפיה 50 אורחים יוכלו לרחוץ בנקודה מסוימת של הנחל בקיבוץ. ראשי המאבק לפתיחת הנחל כולו, לא מקבלים את הפשרה הזו ורוצים יותר.

הבוקר התגלו מכוניות של מתרחצים סמוך לקיבוץ ניר דוד כשצמיגיהן נחתכו בסכין. בשבוע שעבר ניסו תושבים מהאזור להסתנן לקיבוץ - כשמנגד עומדים מאבטחים ששכר הקיבוץ שמנסים בגופם למנוע את כניסתם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות