מחזקים את הנערה ומגנים את האלימות המינית בישראל: ארבעה ימים אחרי שנחשף מקרה האונס המזעזע של נערה בת 16 באילת בידי מספר רב של גברים, עשרות חברות הצטרפו למחאה ארצית במהלכה ישביתו את העבודה. בתוך כך, עובדת בכירה במלון עוכבה הבוקר לחקירה בחשד לשיבוש ראיות ומעצרו של החשוד המרכזי צפוי להיות מוארך. היום בשעה 20:00 תתקיים הפגנת מחאה בכיכר רבין בתל אביב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החברות הבולטות שהצטרפו לשביתה נמצאות חברת פלאפון, yes, בזק בינלאומי, מיקרוסופט, דלק מוטורס, ביטוח ישיר, סופר פארם והתעשייה האווירית. חברת החשמל הצהירה שתאיר הערב את הארובה ברדינג לאות הזדהות: "בחברת החשמל יש אפס סובלנות לאלימות. כבוד האדם וחירותו הם ערכים עליונים והחברה פועלת לאורם".

עובדי חברת "פסגות" שובתים
עובדי חברת "פסגות" שובתים
עובדי קרסו מוטורס שובתים
עובדי קרסו מוטורס שובתים

 

מלון הים האדום, אילת (צילום: google earth)
מלון הים האדום, אילת | צילום: google earth

כחלק מהמחאה הארצית, קבוצת "הדסטארט" עצרה את הפעילות בכלל האתרים שלה והעלתה בדפים הראשיים את הכיתוב: "אומרים די לאלימות". במקביל, מנכ"ל בנק הפועלים כתב פוסט ארוך בעמוד הפייסבוק הרשמי של הבנק ובו הביע את תמיכתו במאבק: "אנו מתייחסים לנושא במלוא הרצינות ופועלים רבות כדי לוודא שהבנק יהיה נקי מהתנהגויות שאינן הולמות".

7 קטינים ועובדת בכירה במלון עוכבו

מוקדם יותר היום פורסם כי המשטרה עיכבה לחקירה 7 קטינים בחשד למעורבות אונס הנערה, זאת לאחר שנעצרו בימים האחרונים מעורבים אחרים ביניהם גם החשוד המרכזי, גבר בן 27 ממרכז הארץ, ושני קטינים מהדרום. שבעת הקטינים שנעצרו מוקדם יותר היום הועברו להמשך חקירה של צוות החקירה המיוחד והמשטרה מסרה כי צפויים מעצרים נוספים בהמשך היום.

בנוסף, נודע כי עובדת בכירה במלון בו התרחש האונס לכאורה עוכבה בחשד לשיבוש חקירה ואי מניעת פשע. בשיחה שקיים כתבנו כרמל ליבמן עם אחת מעובדות המלון יממה לאחר חשיפת הפרשה, הכחישו במלון את קיומו של האונס ואמרו כי הוא התרחש בכלל במלון אחר.

עובדי חברת שטראוס
עובדי חברת שטראוס

בסוף השבוע דווח כי המשטרה ערכה עימות בין חברתה של הנערה בת ה-16 לבין החשוד המרכזי, שעל פי החשד אנס את הנערה ראשון. בתום העימות, נראה שהחשדות נגדו התחזקו. החברה סיפרה על הלילה הטראומטי: "הרגשתי שהיא לא מבינה מה הולך סביבה, ראיתי התגודדות של המון אנשים באזור החדר". בעקבות האירועים, מצבה הנפשי של הנערה ממשיך להיות קשה.