ארץ ישראל החלקית: עיריית קריית גת פרסמה היום (שלישי) שלט ועליו מפת ישראל ללא חלקים נרחבים ממנה – יהודה ושומרון, בקעת הירדן, רמת הגולן וירושלים. חלק מהתושבים הביעו אי נחת בעקבות שלטי החוצות שנתלו ברחבי העיר. ראש העירייה: "נתקן את השלטים, תודה על תשומת הלב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוצאתה של ליבת הארץ ממפת ישראל הן במובן הפיסי והן במובן הערכי העמוק היא בושה שאין כדוגמתה", אמר יו"ר תנועת אם תרצו מתן פלג. "כל ההיסטוריה של העם היהודי שזורים במקומות הללו. זוהי פגיעה מכוונת בזכותה של המדינה להתקיים בארץ הזו. מעשה אנטי ציוני חמור שאינו מתקבל על הדעת".

בעיריית קריית גת הגיבו במהרה לטענות ואמרו: "אכן ארץ ישראל, ארץ האבות, עליה חלמו אבותינו ואבות אבותינו, כוללת את כל החלקים שהזכרתם במכתבכם. בעזרת השם ובישועתו אנחנו נתקן את השלטים בהתאם".

"במפה המתוקנת ניתן יהיה גם לזהות טוב יותר את העובדה שקריית גת היא אכן המרכז החדש של ישראל", הוסיף ראש העירייה אבירם דהרי. "כולי תקווה שהמפה המתוקנת לא תערים קשיים על הנחיתות הבאות באיחוד האמירויות של מטוס אל-על על שמה של העיר קריית גת. תודה שהסבתם את תשומת ליבנו".

כמה שעות מאוחר יותר, עיריית קרית גת פרסמה מפה מתוקנת שכוללת את כל חלקי ארץ ישראל שהושמטו במפה הראשונה שפורסמה בשלטי החוצות בעיר.

מתנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה: "למרות התנצלות העירייה ופרסום המפה המתוקנת ברשתות החברתיות לא נשקוט ולא ננוח עד שמחר בבוקר יוסרו שלטי החוצות הפיזיים מרחובות העיר. לא די בכך שמחיקת שטח עצום בגודלו ממדינת ישראל מתעלם מחצי מליון אזרחים הגרים בו, אלא גם משטחים המהווים ערש התרבות הישראלית הקדומה. כל סיפורי התנ"ך שזורים במקומות אלו".