פרסום ראשון: קרובי המשפחות של הנפטרים בבית האבות "משען" בבאר שבע מתכוונים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד הנהלת החברה ונגד משרד הבריאות. התביעה, שמובילים עורכי הדין חיה ודוד מנע, כוללת קרובי משפחה של אחד הנפטרים וקרובים של נפטרים נוספים צפויות להצטרף. היום (שבת) נודע על נפטרת נוספת שהתגוררה במקום - החמישית במספר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לטענת בני המשפחות, התביעה תוגש בגין הזנחת הדיירים בבית האבות - מה שלטענתם הוביל לכך שנדבקו בנגיף הקורונה. הם טוענים שהצוות הרפואי ואנשי משרד הבריאות לא בדקו, לא בודדו, לא הפרידו ולא איבחנו את החולים הראשונים שהתלוננו על כאבים וחום, זאת תוך זלזול בטענות הקשישים ובני משפחותיהם - ובניגוד להנחיות.

עורכת הדין חיה מנע
עו"ד חיה מנע | צילום: אילן בשור

במעשיהם אלו, כך על פי התביעה המתגבשת, נגרמו התוצאות הקשות ונדבקו גם דיירים ואנשי צוות נוספים. בנוסף נטען כי אנשי הצוות הרפואי במקום לא התייעצו עם גורמי רפואה נוספים בתחילת המשבר - ולא בוצעו בדיקות קורונה לדיירים קשישים ואנשי צוות שגילו תסמינים - בניגוד להנחיות. 

בכוונת אחת מקרובות המשפחה להגיש מחר תלונה במשטרה נגד הנהלת בית האבות ומשרד הבריאות על פגיעה בחסרי ישע. בנוסף, בשעות הצהריים מחר צפויה מחאה של בני המשפחות מחוץ לבית האבות.

עורך הדין דוד מנע
עו"ד דוד מנע
משען בית אבות
5 קורבנות בבית האבות בבאר שבע | צילום: החדשות 12

תגובת רשת "משען": "הצוות הרפואי של משען מבצע במדויק את הנחיות משרד הבריאות. אנשי המשרד הם שמחליטים מתי ואילו בדיקות לבצע, את מי לבודד, ואת מי להעביר למוסד אחר ואת מי לאשפז. מראשית המשבר קרא מנכ"ל משען להרחיב את הבדיקות לכלל הדיירים אולם משרד הבריאות, לצערנו, השתהה בקבלת ההחלטה וביישומה".

"אנו חווים כעת את התוצאות של העניין. בנוסף קראנו למשרד הביטחון לסייע בטיפול בדיירים מאחר וחלק ארי של הצוות במקום נידבק ובודד. אנו מקווים שצה"ל יתגבר את הצוות הסיעודי בשבוע הבא. אנו דורשים ממשרד הבריאות ומשרד הביטחון לקחת אחריות על גורלם של האוכלוסייה המבוגרת הנמצאת בבתי הדיור המוגן".