גופתה של מגדה גרייף, ניצולת שואה ערירית נמצאה הלילה (בין שני לשלישי) בדירתה שבבאר שבע, לאחר שככל הנראה נפטרה בערב הפסח ומאז איש לא התקשר לבדוק לשלומה. מתנדב זק"א שמצא את גרייף בת ה-89 גילה לידה מעין "צוואה" שתלתה על הקיר: "אין לי אף משפחה בארץ ובחו"ל. סיבת המוות לא פלילית, אני מאוד חולה", וסיימה בבקשה: "תשמרו על הציפורים שבכלובים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שמעון זגורי, מתנדב בזק"א באר שבע, קיבל אמש טלפון בהול מרב הקהילה, שאמר לו ששוחח עם האישה לאחרונה לפני ליל הסדר ומאז היא לא ענתה לטלפון. זגורי הגיע לדירה ומיד הזעיק את המשטרה ואת מד"א. מדובר בבניין מגורים המאוכלס באנשים קשישים ועריריים, וזגורי סיפר שריח נוראי הציף את המקום. בתוך הבית נמצאה האישה, שנפטרה כנראה בערב חג הפסח וחבריה מספרים כי היא ניצולת שואה. 

מגדה גרייף (צילום: גוליטה נחמן)
מגדה גרייף | צילום: גוליטה נחמן

ליד גופתה נתלה דף שעליו כתבה לפני מותה: "אין לי אף משפחה בארץ או בחו"ל. אין סיבת מוות פלילית. אני חולה מאוד. נא להציל את חייהן של הציפורים בשלושה כלובים. בהצלחה!". עוד הוסיפה האישה את שמו ופרטיו של מנהל העיזבון שלה וקופת החולים שבה טופלה, וב-נ.ב ציינה את שם הרב שביקשה שיקבור אותה.

"ככל הנראה האישה החליקה, נחבלה בראשה, ומתה מוות אכזרי, כי לא היה מי שיגיש לה עזרה. כואב הלב למצוא ככה בן אנוש", סיפר זגורי.

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, אמר: "כמה אירוני וכואב, לטפל בערב יום הזיכרון לשואה והגבורה, בגופת אישה ניצולת שואה ששרדה את התופת, וכשלא נותר לה מי שיזכור, מצאה את מותה בצורה טראגית לבד. אנחנו מתחננים אליכם, קחו אחריות כל אחד בבניין המגורים שלכם, כדי להציל את שכנינו הגלמודים ממוות אכזרי ומיותר".