מחדל הקורונה בבתי האבות ממשיך לגבות חיים של קשישים נוספים והבוקר (שלישי) מספר קורבנות הנגיף בבית האבות ממשען בב"ש עלה ל-8. דיירת סיעודית בת 94, שסבלה ממחלות רקע הלכה לעולמה. הדיירת אושפזה ב-31.3 אחרי שנמצאה חיובית לנגיף והבוקר היא נפטרה בבית החולים איכילוב בתל אביב. "צריך לבדוק איך השתלטה מגיפה על מקום רגיש מאוד, של אוכלוסייה בסיכון", אמרה בתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתה של הדיירת שנפטרה, דפנה יונג צירולניק, סיפרה: "היא הייתה אחות ראשית ומייסדת איכילוב. היא הייתה בב"ש כי אני מתגוררת באזור. היא פונתה ליפו כי לא היו לה סימפטומים. כשהיה צריך לפנות אותה ביקשתי שיפנו אותה לאיכילוב".

"החלק הכי קשה שאי אפשר לחבק ללטף לנשק", אמרה הבת. "אני לא יודעת מי אשם, לא יודע איך זה התאפשר שהיו כל כך הרבה נבדקים. כשהייתי שם כשהתחיל הקורונה מזמן העובדים לא היו עם מסיכות, אני לא יודעת אם הייתה אז הנחייה אבל כן צריך רגישות. צריך לבדוק איך השתלטה מגיפה על מקום רגיש מאוד, של אוכלוסייה בסיכון. עובדה שזה קרה בעוד בתי אבות, לא רק במשען. כל מדינת ישראל לא הייתה מאורגנת, כל מערכת הבריאות".

שלשום פורסם לראשונה בחדשות 12 כי קרובי המשפחות של חלק מהנפטרים בבית האבות "משען" בבאר שבע מתכוונים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד הנהלת החברה ונגד משרד הבריאות. התביעה, שמובילים עורכי הדין חיה ודוד מנע, כוללת קרובי משפחה של אחד הנפטרים וקרובים של נפטרים נוספים צפויות להצטרף.

לטענת בני המשפחות, התביעה תוגש בגין הזנחת הדיירים בבית האבות - מה שלטענתם הוביל לכך שנדבקו בנגיף הקורונה. הם טוענים שהצוות הרפואי ואנשי משרד הבריאות לא בדקו, לא בודדו, לא הפרידו ולא איבחנו את החולים הראשונים שהתלוננו על כאבים וחום, זאת תוך זלזול בטענות הקשישים ובני משפחותיהם - ובניגוד להנחיות.