החיפושים אחר יהודה בילוג בן ה-14 מרחובות חודשו הבוקר (שישי), לאחר שנסחף בים שלשום. גופתו של יהודה בילוג נפלטה הבוקר אל חוף הים בעיר, ונמצאה על ידי רוחצים בחוף שהתריעו בפני כוחות ההצלה. צוותי מד"א שהגיעו למקום קבעו את מותו של נער כבן 14.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חובש מד"א אוראל אסולין סיפר: "כשהגענו לחוף ראינו את הנער שוכב בסמוך לקו המים כשהוא מחוסר הכרה לאחר שאזרחים משו אותו מהמים. זו טרגדיה קשה, לפני יומיים בשעות הערב שהוזעקתי לחוף לאירוע הטביעה והתברר הוא נעדר התפללתי לשלומו וקיוויתי לנס אבל לצערי היום הוא אותר ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

הוריו של יהודה בילוג, שנעלם בים
הוריו של יהודה בילוג, שנעלם בים

אמש הופסקו החיפושים בשעות הלילה בשל תנאי מזג אוויר קשים. הילוג וחבריו, נכנסו שלשום למים לאחר שעות הרחצה, נקלעו לבור והחלו להיסחף. שי אבישר, גולש גלים שעשה ריצה על חוף הים, ראה את המצוקה של הנערים, לקח גלשן שהיה בחוף וזינק למים. הוא הצליח להציל שתי בנות ונער.

"ראיתי שתי נערות, שבקושי הצליחו להחזיק את ראשן מעל המים. תפסתי אותן, ואז ראיתי באזור עמוק יותר נער נוסף – בשלבי טביעה, כשהוא באפיסת כוחות". הוא תיאר כיצד ניסה להציל גם את יהודה, אך ללא הצלחה: "אמרתי לבנות 'אנחנו חייבים להגיע אליו'. לקחתי את הגלשן, התקדמנו לעומק וצעקתי לו: 'אנחנו מגיעים אלייך'".

החיפושים אחר יהודה בילוג שנסחף בים
החיפושים אחר יהודה בילוג שנסחף בים | צילום: דוברות המשטרה

אפיק פרנצ'ל, חבר של יהודה שהיה לצידו אתמול בחוף, הוסיף: "ניסינו להיעזר אחד בשני כדי לצאת מהמים, כי הגלים היו ממש חזקים". "בסוף, איבדנו קשר כבר עם יהודה ולא הצלחנו לראות אותו יותר, הוא היה ממש עמוק", סיפר. 

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, כתב: "עצב גדול עם מציאת גופתו של יהודה בילוג ז"ל, תלמיד קריית החינוך דה שליט. כולנו שולחים תנחומים וחיבוק גדול להוריו ולמשפחתו, ומשתתפים בצערם הגדול. בימים האחרונים ליווינו אותם בחרדה גדולה, ולצערינו החשש הגדול התממש".