המשטרה הודיעה היום (ראשון) שסיימה לחקור את פרשת הרצח של טטיאנה חייקין ז"ל, שנרצחה לפני כשבועיים על ידי בן זוגה. פרטים חדשים על האירוע מגלים כי טטיאנה ז"ל נרצחה בין יום שישי לשבת באמצעות דקירות סכין, לאחר מכן הרוצח ביתר את גופתה - וביום ראשון התקשר למשטרה. בתוך כך, קמפיין מימון ההמונים למען הטסת גופתה לקבורה בארץ מולדתה הסתיים בהצלחה, והבוקר חברותיה ופעילות חברתיות שלא הכירו אותה אך הזדעזעו מהמקרה הגיעו לשדה התעופה כדי ללוות אותה בדרכה האחרונה. "זה המעט שיכולנו לעשות. היא הייתה כל כך לבד בחייה והנה אנחנו כאן והיא לא לבד במותה", ציינה קטי פיאסצקי, חברת מועצת העיר בת ים ומי שעמדה מאחורי הקמפיין, בטקס בפרידה בצנוע שנערך בשדה התעופה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מפרטי החקירה החדשים שהתפרסמו היום מתברר כי הרצח התבצע לאחר שהתפתח ריב בין בני הזוג. איגור צ'פיקוב, בן הזוג החשוד ברצח, נעצר כשעל גופו כתמי דם. לאחר מעצרו הוא מסר מספר גרסאות שקריות לגבי מעשיו ולגבי מועד האירוע עצמו. "במסגרת החקירה, אשר נמשכה שבועיים, ביצעה המשטרה פעולות רבות ומורכבות, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מגוונים ובתום חקירה קפדנית ומאומצת גובשה תשתית ראייתית נגד החשוד בגין רצח", נכתב בהודעת המשטרה. תוגש לבית המשפט בקשה להארכת מעצרו של צ'פיקוב.

טקס הפרידה מארונה של טטיאנה חיייקין ז

"היא הייתה אישה מדהימה, תמיד מחייכת, גם כשקשה לה היא לא הייתה מתלוננת", סיפרה אחת מחברותיה בטקס הפרידה שנערך בשדה התעופה. "לא חשבתי שאני אבוא ואראה אותה בארון קבורה. היא אף פעם לא דיברה על המשפחה שלה, חוץ מעל בן הזוג שלה. הזהרנו אותה שלא תלך איתו, אבל כשאת לבד ואין לך משפחה – זה מה שקורה".

"עוד לא הספקנו לקבור את טטיאנה וכבר אתמול בערב נרצחה אישה, ילדה בת 21", הוסיפה קטי פיאסצקי, מי שעמדה מאחורי הקמפיין לגיוס המימון להטסת גופתה של טטיאנה ז"ל. "אני מקווה שגם במקומות שמקבלים החלטות יבינו שזו מגפה שלצערי אף אחד לא מחפש לה כרגע חיסון".

מעל ארונה של טטיאנה ז"ל, פיאצסקי קראה לנבחרי הציבור להתחיל לפעול ולהקדיש יותר תשומת לב לבעיית האלימות כלפי נשים בישראל: "משביעים השבוע ממשלה חדשה ואף אחד לא ראה לנכון להכניס את העניין הזה של אלימות בתוך המשפחה ואלימות כלפי נשים כאיזשהו תנאי כניסה לממשלה, כאיזשהו סעיף בהסכם הקואליציוני. הם רבים מי יהיה שר החינוך, מי יהיה יו"ר ועדה, מי יהיה שגריר, איזה סמכויות יהיו להם, ואף אחד לא מתעסק בבעיה החברתית אולי הכי אקוטית היום במדינת ישראל".

הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין
טטיאנה חייקין ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

בעמוד הקמפיין לגיוס המונים נכתב כי "לטטיאנה לא היה כמעט קשר עם העולם שמחוץ לדירה שבה גרה עם בן זוגה המתעלל, הוא לא אישר לה אינטרנט בטלפון הנייד. הוא שלט בכל צעד ובכל מחשבה שלה, שלט והתעלל במשך שנים עד לסופה הטרגי. גופתה של טטיאנה עדיין לא שוחררה לקבורה. אין דורש אז מחכים. לפני מספר ימים חברתה סופי הצליחה לאתר את בני משפחתה באוקראינה, והם מבקשים להטיסה לקבורה בארץ הולדתה. שיהיה מישהו שיעלה לקברה. מישהו שילווה אותה בדרכה האחרונה".

"איגור מכה אותי כל יום"

במהדורה המרכזית פורסמו העדויות הקשות במשטרה של טטיאנה חייקין ז"ל. כבר לפני חמש שנים סיפרה טטיאנה לחוקרי המשטרה על האלימות היום יומית שחוותה מצד בן זוגה, איגור צ'פיקוב: "איגור מכה אותי כל יום. חמש שנים שאנחנו יחד. הוא נותן לי סטירות, הוא דוחף אותי, זה קורה כל יום כבר חמש שנים".

"אני ואיגור רבנו", סיפרה טטיאנה לחוקרים בזמן שהיא מאושפזת בבית החולים אחרי שצ'פיקוב תקף אותה. "רבנו והוא צעק עליי ואמר לי 'הלוואי שתמותי', ואז איגור הלך למטבח ואז הוא חזר ונתן לי מכה שפגעה בראש שלי. אחרי המכה אני התעלפתי ואני לא זוכרת כלום - התעוררתי בוולפסון".