בתי הכנסת, המסגדים והכנסיות ייפתחו מחדש: הממשלה אישרה הלילה (שלישי) במשאל טלפוני את ביטול האיסור לשהות בבתי תפילה, בחופי הים ובמוזיאונים. זאת לאחר התייעצות שקיים קודם לכן ראש הממשלה נתניהו עם שר הבריאות החדש אדלשטיין, שר הפנים דרעי וראש המל"ל בן שבת, ולאחריה הוחלט לאפשר את פתיחת בתי התפילה החל ממחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

פתיחת בתי התפילה תתאפשר על פי המתווה הבא:

- עד 50 משתתפים בחלל
- שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים
- מינוי נאמן קורונה
- עטיית מסכות
- הקפדה על כללי היגיינה

לאחר קבלת ההחלטה, הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הודה לראש הממשלה, לשר הבריאות, שר הפנים ולראש המל״ל אשר "החליטו באופן אחראי לפתוח את בתי הכנסת תוך הקפדה על הנחיות הריחוק בכדי למנוע התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה. הרב הראשי קורא לכלל הציבור להקפיד על כבוד בית הכנסת ביתר שאת ולקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב בו יאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת". 

הרב לאו פנה מוקדם יותר אתמול במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי. הרב הראשי ציין במכתבו כי כיבד בימי הסגר את הגבלות הממשלה והוציא הוראות הלכתיות מקלות על תפילה בציבור, אך יחד עם זאת לא ייתכן כי למרות כלל ההקלות דווקא בתי הכנסת יישארו סגורים על מנעול ובריח.

"התפילה בציבור תופסת מקום חשוב בחיים היהודיים", כתב הרב לאו. "בימי ההסגר הוצאתי הוראות הלכתיות מקילות על אופני תפילה בציבור בנסיבות שנוצרו. הציבור, מתוך אחריות מלאה נענה ופעל על פי הנחיות אלו. חזרה לשגרה של מרכזי קניות, מסעדות וכדו' וחוסר מתן מענה לבתי הכנסת, מעורר אצל רבים תמיהה".

חופי הים נפתחים לרחצה

תיקון נוסף שאושר הלילה הוא ביטול איסור השהייה בחוף הים. השהייה בחופי רחצה תתאפשר תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות נגד התפשטות הקורונה, ובהתאם לכללי ה״תו הסגול״ הכוללים ריחוק פיזי בין המתרחצים.

כמו כן, הממשלה אישרה הלילה גם את פתיחת המוזיאונים למבקרים. המוזיאונים ייפתחו ללא מתקנים שניתן לגעת בהם ויפעלו בהתאם לכללי ה"תו הסגול" הנהוגים בהפעלת מקום ציבורי.