4 פיגועים אירעו תוך יומיים בלבד ביהודה ושומרון - בצל חודש הרמדאן, יום הנכבה מחר והדיונים על הסיפוח, ובמערכת הביטחון חוששים מגל נוסף. מצבו של הלוחם שנדרס היום (חמישי) מוגדר בינוני, והוא מאושפז בבית החולים סורוקה ללא סכנה לחייו. דודו של החייל: "אירוע קשה ומכעיס - שפוגע בסיכויים לשלום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנהג הדורס חיפש מטרה לפגוע בה, ראה את החיילים, האיץ - ופגע בהם. תגובת הלוחמים המהירה הרגה את הנהג ועצרה את הפיגוע. החייל טופל על ידי פרמדיקים של מד"א, פונה לבית החולים סורוקה ומצבו מוגדר יציב כשהוא סובל מפגיעה בגפיים התחתונות. לאחר מספר בדיקות הוא נותח הערב והועבר למחלקה לטיפול נמרץ.

החייל שנפצע ממוצא דרוזי, מכפר בצפון. אסד איברהים, דודו של החייל, אמר: "הוא יצא ממשפחה שכולה ששירתה בצבא ביחידות קרביות. אני גם פנסיונר צה"ל, זה אירוע מאוד קשה לא רק למשפחה - אלא לכל מי שמחפש שלום".

החייל שנפצע: שאדי איברהים, בן 20, מכפר סאג'ור (צילום: באדיבות המשפחה)
החייל שנפצע: שאדי איברהים, בן 20, מכפר סאג'ור | צילום: באדיבות המשפחה

"אנחנו משפחה של לוחמים, הוא מאוד רצה להתגייס לקרבי, ילד מיוחד שעוזר לכולם. אנחנו מאוד מודאגים, זה אירוע קשה ומכעיס - שפוגע בסיכויים לשלום".

המחבל הדורס (צילום: מתוך הרשתות החברתיות)
המחבל הדורס, בן 19 מאזור חברון | צילום: מתוך הרשתות החברתיות

בהא-אלדין עואודה, בן 19 מאזור חברון הוא המחבל שביצע היום את פיגוע הדריסה בדרום הר חברון ופצע חייל צה"ל באורח קשה לפני שנוטרל ונהרג. במכתב התאבדות שנמצא בכיסו הוא כתב על מסגד אל אקצא, גן העדן ומסרים דתיים נוספים. "אלוהים תסלח לי", הוא כתב. מלבד המכתב נמצא ברכבו גם מברג.

פיגוע דריסה סמוך לנגוהות‎ (צילום: מד"א)
זירת האירוע, היום | צילום: מד"א

מתחקיר האירוע עולה כי עואודה ביצע את הפיגוע סמוך לנגוהות בזמן שהחיילים היו בחילופי משמרות. "מחבל נסע במהירות לעבר לוחמי צה"ל סמוך לעמדה צבאית ליד היישוב נגוהות שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה", נמסר מדובר צה"ל. "המחבל פגע באחד הלוחמים, לוחם נוסף פתח בירי לעבר המחבל ונטרל אותו. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים".