לקראת ליל הסגר: שעות לאחר כניסת הסגר לתוקפו, נרשמה ירידה משמעותית בתנועה בכבישים שתועדו ריקים כמעט לגמרי ממכוניות. 45 מחסומים הוצבו אמש (שלישי) בצמתים מרכזיים ובכניסות לערים וליישובים, כאשר השוטרים בודקים כל מכונית, מתשאלים כל נהג למטרת נסיעתו ומונעים מעבר ממי שאינו עובד חיוני או תושב העיר. היום בשעה 15:00 יוחרפו ההגבלות עם הטלת העוצר לקראת ליל הסדר. מאות ניידות יאכפו את העוצר שיהיה בתוקף עד מחר בבוקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכביש 1 לכיוון ירושלים נרשמה אתמול בערב (שלישי) תנועה דלילה מאוד. במחסום שהוקם במחלף חמד שבמבואות ירושלים, השוטרים בודקים כל מכונית, מתשאלים את הנהגים - ומי שאיננו תושב או העיר או עובד חיוני נשלח כלעומת שבא.

התמונה צפויה להשתנות היום ב-15:00, כאשר בכוונת המשטרה למנוע כמעט לחלוטין תנועת מכוניות בכבישים הבין-עירוניים ולא לאפשר תנועה של אזרחים מחוץ לבתיהם. גם אתמול ניסו לא מעט אזרחים להפר את האיסורים ולהיכנס בדרכי עורמה לירושלים, הגם שהם אינם תושבי העיר. 529 נוסעים נתפסו ונשלחו כלעומת שבאו. המבחן האמיתי צפוי היום אחר הצהריים, אז נדע עד כמה  אזרחי ישראל יישמעו להוראה להישאר בבתים ולקיים את ליל הסדר בחיק המשפחה המצומצמת.

גם בדרום הארץ נרשמה אכיפה הדוקה, לאחר שהמשטרה השלימה את פריסת המחסומים במרחב באר שבע. השוטרים שהוצבו בכניסה לעיר תועדו עוצרים רכב-רכב, בודקים מסמכים במידת הצורך, מתשאלים את הנהגים ומאפשרים כניסה לתושבי העיר ולעובדים חיוניים בלבד.

 תיעוד מכביש 4 משעת כניסת הסגר לתוקפו
תיעוד מכביש 4 משעת כניסת הסגר לתוקפו | צילום: חברת נתיבי ישראל

אגף התנועה של המשטרה מסר כי "בהתאם לתקנות המעודכנות לשעת חירום שייכנסו לתוקפן הערב ועל-פי החלטת הדרג המדיני, המשטרה תגביר את פעילות האכיפה והפיקוח ברחבי הארץ ותפעל לאכוף את התקנות למען שמירת בריאות הציבור. במסגרת ההיערכות במבצע "אביב מוגן", אגף התנועה יפעל בצירים הבינעירוניים למימוש תכלית תקנות לשעת חירום. כאשר מיקוד הפעילות יתבצע בפריסה ארצית של כ-45 מחסומים בצירים המרכזיים, שייצרו רצף של חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני וזאת במטרה לאכוף את קיום התקנות וצו בריאות העם".

מלבד הצבת מחסומים, יפעלו היום מאות ניידות ושוטרים שיסרקו את כל הצירים ברחבי הארץ. השוטרים יציבו מחסומים ויאתרו אזרחים שינסו להפר את ההנחיות. "אנו מדגישים בפני הציבור להימנע ממפגש מיותר עם השוטרים שלא בהתאם לתקנות על מנת שנוכל לשמור כולנו על בריאות כלל אזרחי מדינת ישראל", נמסר מהמשטרה.

אכיפת הנהלים החדשים
אכיפת הנהלים החדשים | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90
אכיפת הנהלים החדשים
אכיפת הנהלים החדשים | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

הגבלות התנועה החדשות נכנסו אמש (שלישי) לתוקף ומהשעה 19:00 החל סגר האוסר על תנועה בין הערים בארץ עד ליום שישי בבוקר. המשטרה נפרסה במוקדים שונים ברחבי הארץ לצורך אכיפת הסגר. לפי החלטות הממשלה שהתקבלו אתמול, החל מהיום ב-15:00 כל האזרחים צריכים להישאר בבתים עד מחר ב-07:00.

כחלק מהצעדים, התחבורה הציבורית הופסקה עד יום ראשון בשעה 08:00. בנוסף, משלוחי המזון מהסופרמרקטים יוכלו להימשך עד היום בשעה 15:00. יחד עם זאת, ניתן יהיה להתאוורר במרחק של עד 100 מטרים. ירושלים חולקה לשבעה רובעים שהמעבר ביניהם יוגבל. כמו כן, נקבע שניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים. בתוך כך, ראש הממשלה הנחה שגם נכי צה"ל יקבלו את המענק המיוחד בסך 500 שקלים לחג.