ל"ג בעומר בצל הקורונה: 30 אנשים שניסו היום (שני) להסתנן למתחם קבר רשב"י במירון נעצרו על ידי המשטרה. החשודים, שחלקם נקנסו, שהו בדירות אירוח בצפון והיו בדכם למירון בניגוד להנחיות משרד הבריאות. הם הועלו על אוטובוסים מיוחדים שהוזמנו בעבורם והם הורחקו מהאזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מהמשטרה נמסר כי איתורם של המסתננים, תושבי ירושלים ובני ברק בגילאים שונים, שחלקם עשו את דרכם באמצעות רכב וחלק בהליכה רגלית, נעשה בעזרת מידע מודיעני שהתקבל מוקדם יותר. מאות שוטרי מג"ב ומשטרת ישראל פרוסים בכבישים ובדרכים המובילים למירון במטרה לאכוף את ההנחיות.

ממשטרת ישראל נמסר כי "משעות הבוקר אותרו כ- 70 אנשים שהפרו את ההנחיות וניסו להגיע למתחם ציון קבר רשב"י במירון. משטרת ישראל שבה ומבקשת מהציבור להימנע מהגעה לאזור. במקום פרוסים מאות שוטרים ולוחמים שנחושים לאכוף את ההנחיות בכדי להציל חיים".

יותר מאלפיים שוטרים לוקחים חלק מבצע לאיתור המסתננים, שמנסים למצוא את דרכם דרך היערות והוואדיות. גיא ורון הצטרף לאחד מרכביה שטח של משמר הגבול שלוקח חלק במבצע אנשים ושמע מהשוטרים בשטח על שיטות הפעולה של המשטרה.

חגיגות ל"ג בעומר בהר מירון (צילום: יעקב נעומי, פלאש 90, חדשות)
חגיגות ל"ג בעומר במירון בשנה שעברה | צילום: יעקב נעומי, פלאש 90, חדשות

"משעות הלילה משפחות הגיעו לפה והתמקמו באוהלים אז זה מראה לך את הנחישות שלהם – למרות כל החסימות", ציין רב פקד חיים עמר, ממשמר הגבול. "גם הצלחנו בסיוע רחפנים ובלון תצפית לזהות חבר'ה שמסתננים ועוקפים את המחסומים ומגיעים רגלית. אני יכול להגיד לך שלמרות שהם נחושים גם אנחנו נחושים. המטרה פה בסוף היא בריאות הציבור ואנחנו נעשה הכל על מנת לשמור על הציבור".

בהתאם להחלטת הממשלה והתקנות לשעת חירום, ל"ג בעומר השנה נחגג ללא מדורות וללא חגיגות המוניות. על פי ההחלטה, הילולת רשב"י במירון תתקיים השנה במתכונת מצומצמת והאזור יהיה סגור למבקרים ולשהייה למעט החריגים שהוגדרו בתקנות. התחבורה הציבורית אל שטח הר מירון בוטלה לגמרי, למעט הסעת תושבי המקום והמשתתפים באירועי הדלקת המדורות שהותרו.