המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי השלימה את היערכותה לקראת ל"ג בעומר שיצוין מחר - ושיתקיים השנה ללא מדורות בשל מגבלות הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתאם להחלטת הממשלה והתקנות לשעת חירום, החל מסוף השבוע האחרון ועד ליום רביעי הקרוב אסור להדליק מדורות בכל רחבי הארץ. עבירה על תקנה זו מהווה עבירה מנהלית ותגרור קנס בגובה של 500 שקלים. כדי לאכוף זאת, המשטרה תפעל החל ממחר יחד עם פקחים של הרשויות ורשויות החירום.

בנוסף, הילולת הרשב"י במירון תתקיים השנה במתכונת מצומצמת והאזור יהיה סגור למבקרים ולשהייה למעט החריגים שהוגדרו בתקנות: שלוש מדורות באזור קבר הרשב"י, שיתקיימו על פי היתר מיוחד, בנפרד ובמועדים שונים ושמספר המשתתפים בכל אירוע כזה לא יעלה על 50 איש. כמו כן, התחבורה הציבורית אל שטח הר מירון בוטלה לגמרי, למעט הסעת תושבי המקום והמשתתפים באירועי הדלקת המדורות שהותרו.

ל
הילולת הרשב"י בשנה שעברה. השנה - 3 מדורות בלבד | צילום: דוד כהן/פלאש 90, חדשות

לצורך פעולות האכיפה, המשטרה תעבה את הפעילות בתוך הערים ומחוצה להן, באמצעות סיורים ומחסומים יזומים, בדגש על אזור חופי הים, יערות, פארקים ושטחים פתוחים במרחב העירוני והבין-עירוני. בנוסף יתבצעו סיורים אוויריים על-ידי המערך האווירי של המשטרה, וכן סיורים רכובים ורגליים בתוך הערים, כל זאת כדי לאתר הפרות שונות, לפזרן ולבצע פעילות מניעה ואכיפה ככל שיידרש.

"נשמעים להנחיות – מצילים חיים! המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המשך המאמץ הלאומי במאבק לבלימת התפשטות הנגיף בישראל", נמסר מהמשטרה. "משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".