ההתנהלות של חלקים מסוימים במגזר החרדי במשבר הקורונה כבר ספגה גינויים וביקורת, והרשויות שמנסות לאכוף את ההגבלות נתקלות לא פעם ביחס מזעזע. באחד המקרים שתועד, נראה ילד מגדף את השוטרים וקורא להם "נאצים" - ולאחר מכן משתעל לעברם בהפגנתיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התיעוד מהמקרה פורסם היום (רביעי), כיממה לאחר שהילד צולם בבית שמש - במהלך פעילות אכיפה של המשטרה. לא מדובר בתופעה ייחודית לבית שמש: שוטרים דיווחו שנתקלו בתופעה הזו גם בפעילות המוגברת השבוע בשכונות מאה שערים וגאולה בירושלים, לרוב מצד ילדים ונערים.

הבוקר פורסם סרטון שמעיד דווקא על מגמה הפוכה, ולפיה מרבית החרדים דווקא מצייתים להנחיות ומבינים את חשיבות השמירה על תקנות החירום שקבעה הממשלה. בתיעוד מבני ברק ניתן לראות תושבים צועקים "רוצח", "פושע" ו"חסר אחריות" לעבר אדם שהגיע להתפלל בבית כנסת בניגוד להנחיות.

במקביל, הלווייתה של עליזה פרידמן, אשתו של הרב צבי פרידמן מהפלג הירושלמי, התקיימה הבוקר בבני ברק במתכונת מצומצמת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. זאת לאחר שמאות אנשים השתתפו בתחילת השבוע בהלוויה שהתקיימה בבני ברק, ובעקבות כך נזף השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בבכירי המשטרה על הדרך שבה התנהל האירוע.

נראה כי שיחת הנזיפה של ארדן חילחלה מטה והאירוע היום כבר נראה אחרת לחלוטין. לקראת הלווית אשת הרב השקיעה המשטרה הן בהיערכות המבצעית והן בהידברות מול מנהיגים של הפלג הירושלמי, והביאה להפנמה של הציבור החרדי המשתייך לפלג בבני ברק. ההלוויה התקיימה בנוכחות מצומצת ביותר של אנשים, לצד כוחות גדולים של המשטרה שפיקחו שאף אחד לא הפר את תקנות החירום. גם המשפחה האבלה נרתמה למאמץ למנוע התקהלות. 

במהלך הלילה פינו אנשי מד"א 67 חולי קורונה מבני ברק, באמצעות אמבולנסים ופרמדיקים ממוגנים, לאצטדיון רמת גן. משם אנשי פיקוד העורף פיזרו את החולים למלוניות קורונה ייעודיות, מרביתם למלון ניר עציון שבכרמל. 

אתמול בבוקר הוחלט להטיל הסגר כמעט מלא על בני ברק, בשל נתוני התחלואה הגבוהים בעיר. מחסומים משטרתיים נפרסו בכל הכניסות הראשיות לעיר וכוחות גדולים של המשטרה פועלים שם. המשטרה גם אכפה את ההוראות והתקנות בעיר עצמה, וחילקה דוחות לאנשים שהפעילו מקוואות, בתי כנסת וישיבות. מבצע האכיפה יימשך היום.