אנשי מד"א פינו הלילה (בין שלישי לרביעי) 67 חולי קורונה מבני ברק, באמצעות אמבולנסים ופרמדיקים ממוגנים לאצטדיון רמת גן – שם חיכו להם אנשי פיקוד העורף. הם, לקחו את החולים ופיזרו אותם למלוניות קורונה, מרביתם פונו למלון ניר עציון שבכרמל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המלוניות נפתחו במסגרת הניסיונות לתת מענה לחברה החרדית, כזה שיותאם לאוכלוסייה ולצרכיה. על פי הנחיות משרד הבריאות, חולי הקורונה יועברו מבני ברק ומבית שמש לבידוד ב-2 מלונות ייחודיים, ובהמשך ייפתחו 2 מלונות נוספים.

אתמול דווח כי שר הבריאות, יעקב ליצמן, דרש להטיל הסגר מלא על העיר בני ברק, זאת עקב האחוז הגבוה, באופן יחסי, של הנדבקים בעיר. לפי מסמך שגובש במשרד הבריאות, בני ברק תוגדר כ"אזור מוגבל" ובו יופעלו "אמצעים למניעת התפשטות מגפה". ראש העיר, אברהם רובינשטיין, התנגד למהלך: "אסור להפוך את בני ברק לגטו".

הצו לסגירת בני ברק ממתין לחתימה, אך ההחלטה מתעכבת מכיוון שקיימים קשיים משפטיים. במידה ויוטל הסגר על העיר, התושבים יוכלו לצאת ממקום מגוריהם רק לאחת מהמטרות הבאות: "הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים בתחום האזור המוגבל; קבלת שירות רפואי חיוני, אף אם אינו נמצא באזור המוגבל; הגעה של עובד המועסק במפעל למתן שירותים קיומיים למקום עבודה וחזרה ממנו אף אם אינו נמצא באזור המוגבל".

הפתרון של פינוי חולים למלוניות קורונה שמותאמות לצרכים של האוכלוסייה החרדית הגיע בעקבות ההבנה שקשה לייצר את הבידוד הנדרש בערים חרדיות – בהן מטבע הדברים הצפיפות גבוהה יותר וכך גם מספר הנפשות בכל בית. במצב זה, מובן שלא ניתן לייצר בערים אלו בידוד אפקטיבי, ובטח שלא לשלוח חולים לאשפוז ביתי.