אירוע טרגי בנגב: בושרא אבו לכימה, תינוקת בת פחות משנתיים, ננשכה השבוע על ידי כלבים משוטטים בסמוך לביתה בכפר הבדואי ביר הדאג', סמוך לרתמים. היא פונתה במצב קשה ונפטרה אתמול (חמישי) בבית החולים. נסיבות המקרה עדיין לא התבררו, אך ל-N12 נודע כי לא מדובר במקרה בודד בתקופה האחרונה - והתושבים באזור מודאגים וכועסים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אבו לכימה, בת שנה ותשעה חודשים, נפצעה ביום רביעי בסמוך לשעה 20:00 בערב, מנשיכה של כלב אחד לפחות. היא יצאה לחצר הבית וכשהאימא יצאה לראות מה שלום הילדה היא הבחינה בכלב בורח. התינוקת פונתה באמבולנס לבית החולים סורוקה, שם נקבע אמש מותה. 

מבית החולים סורוקה נמסר: "הפעוטה שפונתה השבוע לבית החולים במצב קשה מאוד, בעקבות נשיכות של כלב, נפטרה אמש לצערנו. אנו משתתפים בצער המשפחה".

לאירוע הנורא קדמה תקיפה של ילדה בת חמש מרביבים בחוות בודדים, במרחק של כ-4 קילומטרים מביר הדאג'. במקרה הראשון הילדה הייתה בטיפול נמרץ במשך כשבוע ויצאה בחיים עם כ-100 תפרים על כל גופה.

תושבי האזור דורשים מהרשויות לטפל באופן דחוף בתופעת הכלבים המשוטטים. תושב האזור אמר ל-N12: "זו תופעה מקוממת ומפחידה, כלבים משוטטים שטורפים את הילדים ואת אף אחד זה לא מעניין. אנחנו דורשים לטפל בזה הכלבים מסתובבים פה בלהקות כנראה מחפשים אוכל וטורפים כל דבר זה הזוי שאת אף אחד זה לא מעניין". 

כלב משוטט בבית שמש
ארכיון | צילום: חדשות 2

במועצת כפר רתמים הביעו זעזוע מהמקרה: "תושבי כפר רתמים המומים וכואבים על מותה מפצעיה של ביתו הפעוטה של עוואד אבו לקימה שהותקפה על ידי כלב ביום רביעי השבוע. אנו שולחים לעוואד, ראש צוות החירום של הכפר ביר הדאג', ולבני משפחתו תנחומים מעומק הלב. וקוראים לרשויות לעשות ככל הניתן למגר את תופעת הכלבים המשוטטים באזור".

עוד נמסר מהמועצה: "למשפחת אבו לקימה וכלל תושבי ביר הדאג', שלא תדעו עוד צער. אתכם בכאבכם, תושבי כפר רתמים".