"בר סימן טוב נוקם בגרוטו, צולבים אותו": לאחר חשיפת "תוכנית חיסכון" לפיה המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אישר למיליארדר טדי שגיא פטור מבידוד לאחר שחזר מחו"ל והסערה שמתחוללת בעקבות הפרסום – בכירים במשרד הבריאות יוצאים הבוקר (חמישי) להגנתו של פרופ' גרוטו - וטוענים שמנכ"ל המשרד נוקם בו ממניעים אישיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"פרופ' גרוטו הוא אדם ישר ואין ספק שיש כאן סיכול ממוקד נגדו", מסרו בכירים במשרד בשיחה עם N12. "בר סימן טוב הרגיש שגרוטו גנב לו תשומת לב במגיפת הקורונה וכעת הוא מנצל את המומנטום כדי לנקום בו. גם אם המשנה למנכ"ל קיבל החלטה לא נכונה - צריך לבדוק זאת בצורה אחראית, במקום למהר לצלוב אותו".

משה בר סימן טוב 2 (צילום: פלאש 90)
"מנצל את המומנטום לנקום". מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: פלאש 90

"בשבועות האחרונים", הסבירו, "שרר מתח בין פרופ' גרוטו לבין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. עוד נודע כי פרופ' גרוטו התאכזב על כך שלא נבחר לתפקיד המנכ"ל ולא קיבל את גיבוי המנכ"ל היוצא מול השר שמינה את פרופ' חזי לוי". 

בכיר נוסף במשרד סיפר: "כל בכירי המשרד קיבלו לאורך המגפה פניות שונות מאזרחים שביקשו החרגה ופטור מבידוד. יש מקום להפעלת שיקול דעת ועל כן פעלה במשרד ועדת חריגים שאישרה פטור במצבים מסויימים, למשל: בעלי מוגבלויות, אוטיסטים או אנשים עם דיכאון חמור".‎

בתגובה לפרסום, נמסר מטעמו של בר סימן טוב: "התייחסתי עניינית לטיעונים. אין כאן דבר אישי והשיקולים מקצועיים בלבד". 

פרופ' גרוטו עצמו, שצפוי להתייצב במהלך היום לבירור בסוגייה, צולם בפתח ביתו הבוקר. כשנשאל על תגובתו לטענות אמר: "אני חושב שזו קצת חדירה לפרטיות כרגע, אבל נעזוב את זה".  

בעקבות החשיפה: בר סימן טוב קרא לגרוטו להתפטר

אמש חשפה יולן כהן ב"תוכנית חיסכון" כי המיליארדר טדי שגיא, שנחת בארץ בשבוע שעבר עם מטוסו הפרטי מקפריסין, לא שהה בבידוד כמתחייב לפי הנחיות משרד הבריאות - והגיע למסיבה בביתו של איציק טולדנו, אביה של בת הזוג של עומר אדם.

שגיא קיבל אישור מאיתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. בכירים במשרד הבריאות שקלו להגיש נגדו תלונה במשטרה בגין הפרת בידוד, עבירה עליה אמור להירשם קנס של 5,000 שקלים.

טדי שגיא (צילום: אביב חופי)
המיליארדר טדי שגיא | צילום: אביב חופי

הבקשה הגיעה קודם למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, והוא סירב משום שאינה עומדת בכללים ואין הצדקה לחריגה מהם. משסורב, פנה למשנה למנכ"ל פרופסור גרוטו - ממנו קיבל אישור בהתאם לבקשתו. מטעמו של טדי שגיא נמסר שהם מכחישים שהם פנו למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב לערוך בירור בנושא: "פגיעה קשה באמון הציבור, לא אנהג בסלחנות", אמר. כמה שעות לאחר הפרסום, קרא המנכ"ל בר סימן טוב לגרוטו להתפטר.