הפרשה מסתעפת: אמש (רביעי) נחשף בתוכנית חיסכון כי המיליארדר טדי שגיא חגג במסיבה למרות שרק חזר מחו"ל. בתוך זמן קצר התברר כי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הוא שאישר לשגיא שאינו חייב להיכנס לבידוד. שעות לאחר הפרסום, מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב קורא לגרוטו לעזוב את התפקיד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מבקש הבהרות. יש להסיק מסקנות", אמר בר סימן טוב ל-N12. שר הבריאות הנחה את בר סימן טוב לערוך בירור בנושא: "פגיעה קשה באמון הציבור, לא אנהג בסלחנות". 

הערב פורסם כי המיליארדר טדי שגיא נחת בארץ בשבוע שעבר עם מטוסו הפרטי מקפריסין. במקום לשהות בבידוד, כמתחייב לפי הנחיות משרד הבריאות, הגיע למסיבה בביתו של איציק טולדנו, אביה של בת הזוג של עומר אדם.

בכירים במשרד הבריאות שקלו להגיש נגדו תלונה במשטרה בגין הפרת בידוד, עבירה עליה אמור להירשם קנס של 5,000 שקלים. שגיא טען שקיבל אישור לכך מפרופ' איתמר גרוטו. 

עוד הגיע לידיעתנו שהבקשה הגיע קודם למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, והוא סירב משום שאינה עומדת בכללים ואין הצדקה לחריגה מהם. משסורב, פנה למשנה למנכ"ל פרופסור גרוטו - ממנו קיבל אישור בהתאם לבקשתו. מטעמו של טדי שגיא נמסר שהם מכחישים שהם פנו למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

זיקוקים במסיבה של משפחת טולדנו (צילום: סקוט סטאד)
הזיקוקים במסיבה של משפחת טולדנו | צילום: סקוט סטאד

ממשרד הבריאות נמסר הערב כי מתן האישור היה משגה: "מדובר בטעות חמורה בשיקול הדעת ויערך בירור בעניין". מטעמו של טדי שגיא נמסר: "טדי שגיא הגיע לישראל כחוק ופעל כחוק לפי ההנחיות המתאימות שקיבל".

עוד באותו הערב חזר המילארדר לקפריסין, שם עבר להתגורר בשנה שעברה יחד עם משפחתו. הוא המייסד של חברות "פלייטק" ו"סייף צ'ארג'" ובבעלותו שוק קמדן בלונדון, והונו מוערך בכ-5 מיליארד דולר.

עומר אדם
חגג גם הוא במסיבה. עומר אדם

אדלשטיין: "פגיעה באמון הציבור"

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לערוך בירור עם המשנה למנכ"ל, פרופסור איתמר גרוטו, נוכח מה שנחשף - ו"לבחון את העניין בכל הכלים המשמעתיים העומדים לרשותו". מלשכת השר נמסר כי הוא מצפה לקבל תשובות כבר מחר.

"במיוחד בשעה שיש מאמץ רב להסביר לציבור את חשיבות העמידה בהנחיות משרד הבריאות וכאשר אנחנו קוראים להגברת האכיפה, לא ייתכן שיהיו פטורים מבידוד אשר יסכנו את בריאות הציבור", מסר אדלשטיין בתגובה. "מדובר בפגיעה קשה באמון הציבור וטעות חמורה בשיקול הדעת. במקרים כאלה לא אנהג בסלחנות".