ערבי קריוקי ומסיבות עם די ג'יי: כך חוגגים חולי הקורונה הצעירים שנמצאים בבידוד בבית המלון דן פנורמה בתל אביב. בימים האחרונים נשמעה ביקורת מצד חולים במלון הקורונה על התנהלות קופות החולים ועל כך שלא נערכות מספיק בדיקות, שרק בעזרת התוצאות שלהן אפשר לדעת מי החלים ולשחרר אותו הביתה. עם זאת, נראה שיש גם כאלה שמצליחים ליהנות היטב מימי הסגר בבית המלון.

תיעוד מתוך בית המלון חושף כי החולים הצעירים עורכים להנאתם מסיבות עם די ג'יי, ערבי קריוקי וחגיגות עם שירים וכיבוד בחדרים, דברים שאי אפשר לעשות בשום מקום אחר בארץ כרגע. חולה 3133, עמית קצב, סיפרה ב"חדשות הבוקר" שהכל נעשה באישור הגורמים הרפואיים. "זה באישור ההנהלה. אנחנו עושים מהלימון לימונדה ומנסים להעביר את הזמן אחד עם השני על הצד הטוב ביותר", הסבירה קצב.

קצב הודתה שלא כולם מרוצים מהחגיגות האלה: "אני מקבלת המון תגובות חמות ואוהבות, אבל גם תגובות קצת פחות טובות. אומרים לי שכל העולם בחוץ בשקט ואנשים מתים ואנחנו חוגגים, אז זה נכון. יש אנשים שהם במצב קשה וכאלה שמאבדים את הקרובים שלהם, אבל אנחנו כבר נמצאים כאן במלון ואני חושבת שזאת הדרך. צריך לקחת את זה על הצד הטוב ביותר, לנסות לחייך ולהיות אופטימיים".

החולים הצעירים במלון הקורונה נהנים מהחיים (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
חגיגות במלון הקורונה בתל אביב | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

מה הלו"ז שלכם במהלך היום?
"אין פה לו"ז בכלל. אנחנו קמים בבוקר, כל אחד בשעה שהוא רוצה, אוכלים ארוחת בוקר ומנסים להעביר את שאר הזמן בכיף. עוברים בין החדרים, יורדים למטה לפינת המשחקייה או יושבים במרפסת השמש. להתבאס ולהיות עצובים זה לא מה שיעזור".

איך נדבקת בקורונה?
"הייתי בארצות הברית וטיילתי לי, כנראה שבטיסה חזרה היה חולה שהדביק אותי. נכנסתי לבידוד וביום העשירי קמתי בלי חוש טעם וריח בכלל, ובגלל שידעתי שזה אחד התסמינים הזמנתי בדיקה שיצאה חיובי. כל הטיסה ישבתי עם כפפות ומסיכה על הפנים ולא הלכתי לשירותים, ככה ששמרתי על הכללים ובכל זאת נדבקתי".

כמה ימים נשארו לך בבידוד?
"רק כשמקבלים שתי תוצאות שליליות בבדיקות אפשר להשתחרר הביתה. יש כאן חולים שבשבוע הראשון היו במצב קל כמוני, ורק ביום האחרון של הבידוד שלהם פתאום זה התפרץ אצלם. אי אפשר לדעת לאן זה יילך, אני מקווה שהכל יישאר כמו שכרגע ומקווה לטוב".