אנשי המילואים התריעו - והודחו: לאחר שאתמול (שלישי) חשפנו כאן שמילואימניקים המשרתים ביחידת עוקץ התלוננו שביחידה לא מקפידים על הנחיות משרד הבריאות בסוגיית הקורונה - היום הם הודחו מהיחידה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשיחה עם N12 מספרים כמה מילואימניקים המשרתים ביחידה על היחס לו זכו מהמפקדים וההחלטה להדיחם רק כי העירו על כך שלא ממלאים אחר הנחיות משרד הבריאות: "אמרנו שזו חוסר אחריות, מביאים אנשים מכל הארץ ועוד מלש"בים שבחיים לא יגידו שהם חולים כי הם רוצים שיהיה גיבוש והם רוצים להיות ביחידה". 

חיילים בגיבוש לעוקץ לא עומדים בהנחיות‎
חיילים בגיבוש לעוקץ לא עומדים בהנחיות‎

"בשיחת הכנה שהייתה עם כולם נתנו לנו הוראות להתמודדות עם הקורונה ואמרו שיש הפרדה בין תאי השירותים, אבל אז אחד המילואימניקים הכי מסורים ביחידה אמר שזה כסת"ח. מה זה עוזר שיש תאים נפרדים כשכולם עומדים בתור לשירותים באותו זמן? מפקד היחידה אמר לו: 'אתה יודע מה? אז תלך' - וככה זה התחיל". 

בשיחה איתנו הבהיר אחד המילואימניקים המשרתים ביחידה שהמפקדים לא הסתפקו רק בלשלוח את אותו משרת מסור הביתה, אלא הדיחו אותו מהיחידה: "הוא עושה מילואים ביחידה כבר 11 שנה - ופשוט העיפו אותו לגמרי. זה הזוי וזה גרם למרמור גדול". 

חיילים בגיבוש עוקץ לא עומדי בנהלי משרד הבריאות‎
החיילים שרועים בצפיפות זה לצד זה

לדבריו, "כל החיילים ישנים באותו מקום ונמצאים באותה כיתה ואוכלים באותו מקום. היו המון אפשרויות לעשות את הדברים אחרת אבל לא מימשו אותן. הדיחו כבר שלושה מילואימניקים ביחידה על רקע הביקורת שהם בחרו להעביר". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך גיבוש ליחידת עוקץ, שלושה משרתי מילואים, אשר מנו חלק בצוות הפיקודי הממיין בגיבוש, לא פעלו באופן המצופה מהם לטיפול מהיר בחריגה מסויימת לטענתם בנהלים. בדרך פעולה זו הם לא מימשו את אחריותם על אף שתודרכו לעירנות מול כל חריגה מהנהלים המחמירים שהציבה היחידה לגיבוש. מצופה מכל משרתי צה״ל, בסדיר ובמילואים, לפעול באחריות אישית וסביבתית. יש לציין כי המקרה מטופל בציר הפיקודי, אך החיילים לא הודחו מיחידתם".