מתקרבים ל-2,000 חולי קורונה בישראל: משרד הבריאות עדכן אמש (שלישי) את מספר הנדבקים בנגיף בארץ, שעומד הערב על 1,930 - מתוכם 3 מתו, 34 במצב קשה, 45 במצב בינוני ו-1,795 במצב קל. 53 ישראלים שנדבקו החלימו. בין הנדבקים גם תינוק בן שלושה שבועות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש נפטר קשיש בן 87 שנדבק בקורונה וסבל ממחלות רקע בבית החולים הדסה. הוא פונה בתחילת השבוע לבית החולים עם מצוקה נשימתית - ולאחר שחלה הידרדרות נשימתית נוספת ומהירה, הוא מת בבית החולים. מדובר בנפטר השני מהמחלה ששהה בבית האבות "מגדל נופים" בירושלים. 

מבית החולים הדסה נמסר שמדובר במטופל עם מחלות רקע שונות, לרבות סוכרת, דמנציה ואף אירוע מוחי שעבר.
הוא הובא להדסה מבית האבות בו התגורר, כשהוא כבר מאובחן עם הנגיף ואינו חש בטוב מזה זמן. מצבו הידרדר במהירות וצוות בית החולים עדכן את משפחתו. 

שם הנפטרת השנייה מקורונה, מלכה קבע, בת 67 מבת ים
מלכה קבע ז"ל

אתמול הותר לפרסום שמה של חולת הקורונה השנייה שמתה - מלכה קבע, בת 67 מבת ים, שנפטרה בבית החולים וולפסון לאחר שסבלה ממחלת רקע ואושפזה במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ. "צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה הידרדר ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה", נמסר מבית החולים.

אריה אבן, מת מקורונה (צילום: באדיבות המשפחה)
הנפטר הראשון מהקורונה. אריה אבן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

מלכה ז"ל, חולה מספר 445, עבדה בעבר במשך כ-30 שנה ככוח עזר בבית החולים שבו אושפזה. בשנה האחרונה היא חלתה בסרטן והפסיקה לעבוד. לאחר שנדבקה בנגיף הידרדר מצבה והיא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ. אתמול היא הלכה לעולמה. בני משפחתה נדבקו גם הם בנגיף והם נמצאים בבידוד ביתי.

הנפטר הראשון כתוצאה מנגיף הקורונה בישראל הוא אריה אבן ז"ל בן ה-88 מירושלים, שמת בסוף השבוע האחרון, לאחר שהתגלו אצלו סיבוכים של המחלה, שהובילו להדרדרותו.