מקרה מוות שלישי בישראל מנגיף הקורונה: קשיש בן 87 שנדבק בקורונה וסבל ממחלות רקע, נפטר היום (שלישי) בבית החולים הדסה. הוא פונה שלשום לבית החולים עם מצוקה נשימתית - ולאחר שחלה הידרדרות נשימתית נוספת ומהירה, הוא נפטר בבית החולים. מדובר בנפטר השני מהמחלה ששהה בבית האבות "מגדל נופים" בירושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבית החולים הדסה נמסר שמדובר במטופל עם מחלות רקע שונות, לרבות סוכרת, דמנציה ואף אירוע מוחי שעבר.
הוא הובא להדסה מבית אבות בו התגורר בתחילת השבוע, כשהוא כבר מאובחן עם הנגיף ואינו חש בטוב מזה זמן.
מצבו הידרדר במהירות וצוות בית החולים עדכן את משפחתו. 

מוקדם יותר הותר לפרסום שמה של חולת הקורונה השנייה שמתה - מלכה קבע, בת 67 מבת ים, שנפטרה היום בבית החולים וולפסון לאחר שסבלה ממחלת רקע ואושפזה במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ. "צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה הידרדר ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה", נמסר מבית החולים.

מלכה ז"ל, חולה מספר 445, עבדה בעבר במשך כ-30 שנה ככוח עזר בבית החולים שבו אושפזה. בשנה האחרונה היא חלתה בסרטן והפסיקה לעבוד. לאחר שנדבקה בנגיף הידרדר מצבה והיא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ. היום היא הלכה לעולמה. בני משפחתה נדבקו גם הם בנגיף והם נמצאים בבידוד ביתי.

שם הנפטרת השנייה מקורונה, מלכה קבע, בת 67 מבת ים
מלכה קבע ז"ל

בשיחה עם N12 אמרה בתה דורית כי אמה נדבקה ככל הנראה מאחות בבית החולים שכעת נמצאת בבידוד. "לכל הציבור שיוצא החוצה ועדיין איננו חושש מהמחלה - תישארו בבית", היא קראה. "אל תצאו, אתם מסכנים את עצמכם, את הילדים שלכם, את הקרובים שלכם וגם אנשים שאתם לא מכירים".

עוד סיפרה דורית: "אמא שלי נתנה את החיים שלה, מסרה את נשמתה לבורא בגלל המחלה הזאת. אנחנו כואבים, אנחנו עצובים. האבסורד הגדול ביותר זה שלא היינו שם, לא יכולנו להיות לידה, לא יכולנו להחזיק את ידה ולהגיד לה 'תילחמי', לא היה מי שייפרד ממנה".

"נבצר מחלק מאיתנו גם להגיע ללוויה שלה", הוסיפה דורית בכאב. "אבא שלי ואחי שנמצאו חיוביים לקורונה, לא יכולים ללכת ללוויה שלה. אני שלילית לקורונה ואני אלך ללוות אותה, אבל בעלה ובנה לא יוכלו. אנשים, תתעוררו".

הנפטר הראשון כתוצאה מנגיף הקורונה בישראל הוא אריה אבן ז"ל בן ה-88 מירושלים, שמת בסוף השבוע האחרון. מספר הנדבקים בקורונה בישראל עומד כרגע על 1,656, מתוכם 31 במצב קשה.