תיעוד של חולדה מטפסת על תיקי ילדים בגן ברהט, התפרסם היום (רביעי) ועורר בהלה בקרב ההורים המודאגים. בעקבות המקרה החריג, ראש העיר פנה למנהלת הגנים והורה על הדברה מיידית ועל סגירת הגן למשך שלושה ימים. הורים בגן מספרים כי כבר זמן מה הם סובלים מהתופעה החמורה, למרות שפנו מספר פעמים לעירייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אב לילד בגן סיפר: "זה לא חדש ולא מפתיע אותנו, אנחנו הרבה זמן סובלים מהתופעה החמורה הזאת. פנינו מספר פעמים לאחראים בעירייה ולא קיבלנו מענה". האב סיפר כי חצר הגן מלוכלכת והחולדות מגיעות לאוכל: "זאת תופעה שמוכרת מאוד בעיר רהט - הרבה חולדות וחוסר ניקיון וטיפול של האחראים בעירייה. אנחנו שמחים שלפחות עכשיו ראש העיר הוציא צו סגירה לגן ואולי ניתן מענה אמיתי".

האב הוסיף כי הוא מפחד שהחולדות יפגעו בילדים בני ה-4 ויעבירו להם מחלות. "זו בושה שבמדינת ישראל 2020 ילדים הולכים לגן עם חולדות", הוסיף.

אב לילדה נוספת בגן מסר בעקבות המקרה: "זו רשלנות נוראית, מפחיד לחשוב מה קורה שם. הילדה שלי לא תחזור לגן עד שלא יתקנו את כל הליקויים". גם אביה של הילדה הוסיף כי הגן מלוכלך, מה שמביא את החולדות: "התרענו על זה והבטיחו שיעשו משהו, אבל לא עשו כלום".

חולדות בגן ילדים ברהט
חולדות בגן ילדים ברהט

ראש העיר של רהט, פאיז אבו צהבאן, פנה למנהלת מחלקת הגנים בעיר, הנאדי גאבן, וכתב לה כי מדובר ב"דבר מזעזע, מקומם, מלחיץ ומפחיד, העלול לסכן את שלום הילדים". ראש העיר הוסיף כי לאור המקרה, הוא דיבר עם מדביר שהתבקש לבצע הדברה באופן מידי, כדי לפעול למען מיגור התופעה.

"לאחר שיחה איתך ועם אגף שפ"ע בעירייה אני מורה על סגירת הגן מחר (יום חמישי) ועד ליום שבת. אבקש לוודא מול הגננות והסייעות שהגן יעבור ניקיון יסודי בשבת בטרם חזרת הילדים לגן", הוסיף ראש העיר.