נקבע מותו של מקס אדלשטיין בן ה-12, שנפל אמש (רביעי) מחלון חדרו שבקומה החמישית בבניין מגורים באשדוד. אמו איתרה אותו בגינת הבניין במצב אנוש. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים אסותא שבעיר, תוך כדי פעולות החייאה. אביו: "אני רוצה לבוא לחבק אותו מלמעלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יורם, אביו של מקס שחזר את האירוע: "היה יום רגיל, כמו כל הימים הרגילים. הוא היה בבית הספר היה בהכול. אשתי הייתה בבית. והוא ישב בחדר, שיחק בטלפון, באפליקציות שהוא משחק, היה במקלחת התקלח והכול, ישב ליד התנור להתחמם. בשעות הערב אחיו הקטן, בן 9 וחצי, בא לקחת משהו מהחדר שלו. והוא אמר לאמא: 'אמא, אבל החלון בחדר פתוח והתנור עובד, איפה מקס?' ואשתי הסתכלה למטה והיא ראתה".

"היא התקשרה אלי והיא רצה לכיוון מטה", המשיך האב. "ואני הייתי בעבודה בתל אביב, אני נהג מונית. ודרך כל הפקקים הצלחתי לפלס את עצמי ישר לבית חולים. הרופא אמר שלא היה לו הרבה סיכוי כי כבר התחילו להחיות אותו באמבולנס, ועוד ניסו חצי שעה להחיות אותו, אבל כבר לא יכלו. ביולי הוא היה אמור לחגוג בר מצווה. התחלנו לתכנן אותה, דיברתי עם אשתי שנתחיל ללכת כל יום שישי לבית הכנסת שיתחיל ללמוד, והוא שמח‎".

"הוא היה ילד חכם חבל על הזמן, משהו משהו. הוא היה ילד שמח, חברותי, אהב את החיים", תיאר יורם את בנו. כשנשאל מה הוא מרגיש כעת, ענה האב: "שאני רוצה לבוא לחבק אותו מלמעלה, לבוא אליו למעלה ולחבק אותו".

זירת המוות של בן ה-12 באשדוד‎
הבניין שממנו נפל מקס

חובשת רפואת חירום במד"א, ספיר אכסלרוד, סיפרה: "בחצר בניין המגורים ראינו ילד כבן 12 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם חבלה רב מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי, ביצענו בו פעולות החייאה ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו קריטי".

עיריית אשדוד מסרה כי היא "משתתפת בצערה העמוק של המשפחה על מות בנה בן ה-12. מרגע קבלת ההודעה פעלו עובדי הרווחה לליווי וסיוע. בשעה זו מתקיימות התייעצויות לקראת פתיחת יום הלימודים מחר לקיום שיחות עם תלמידי בית הספר בשיתוף השירות הפסיכולוגי העירוני. העירייה תמשיך ללוות את המשפחה ככל שידרש".

זירת המוות של בן ה-12 באשדוד‎
זירת הנפילה של מקס באשדוד