שוב מקרה קורונה בבית המשפט בבאר שבע: לאחר שבשבועות האחרונים התגלו בבית המשפט השלום כ-14 מקרים של עובדות שנדבקו בנגיף הקורונה, היום (חמישי) נחשף לראשונה ב-N12 כי שוטר שעובד במקום, נדבק גם הוא. כל העובדים שבאו איתו במגע עודכנו ונכנסו לבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לצערי הכתובת הייתה על הקיר", ציין עו"ד אלעד דנוך, יו"ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין. "עורכי הדין המופיעים מדי יום ביומו בבית המשפט מביעים חשש להגיע לדיונים בבאר שבע בשל שורה של מקרי הדבקה".

עו"ד אלעד דנוך
עו"ד אלעד דנוך

עוד הוסיף עו"ד דנוך כי אותו גורם שנדבק מצוי בקשר שוטף עם עורכי דין, ויש חשש כבד שיתגלו מקרים נוספים: "יש לשקול המשך קיום הדיונים במתכונת הנוכחית ולהעתיק אותם למקום אחר. פעולות החיטוי שבוצעו בימים האחרונים בבית המשפט הן מבורכות, אך יש לעצור את הפעילות לאלתר ולא לקחת סיכונים מיותרים עד יעבור זעם", אמר.

עו"ד נוסף, חבר לשכת עורכי הדין ממחוז דרום, אמר ל-N12: ‏״מדובר בשערוריה. בקצב הזה כל השופטים בבית המשפט בבאר שבע וכל עורכי הדין יהיו חולים בקורונה. בהנהלת בתי המשפט חייבים להתעורר ולעשות משהו. אנחנו מרגישים שממש מפקירים אותנו, לא מתייחסים ברצינות למצב החריג הזה ולא מגנים עלינו״.

תגובת הנהלת בתי המשפט: "בתי המשפט, לרבות בית משפט השלום בבאר שבע, פועלים בהתאם לצווי החירום, הודעת מנהל בתי המשפט ובהתאם להנחיות משרדי הממשלה, ובכלל זה משרד הבריאות. מדובר באירוע שנמצא בשליטה וגדרי הקבוצה שהוכנסה לבידוד לא נפרצה. כמו כן בוצעו פעולות בהיכל המשפט עצמו לרבות חיטוי מקצועי ותוגברו עבודות הניקיון השוטפות".