מחסור בציוד מגן – האמנם? התפיסה הרווחת בארץ באשר לציוד הרפואי להתמגנות מנגיף הקורונה היא שבעקבות היעדר ייצור בתקופה האחרונה – קיים מחסור משמעותי באספקה לצוותים בבתי החולים ובמרפאות בישראל. אך נראה שלא כך הדבר: בסין קיימים מאות ארגזים, הממתינים לאיסוף על ידי הספקים הישראלים. הבעיה – שמי המדינה נסגרו, ולא ניתן להגיע לאסוף את הפריטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על המחסור הגדול בציוד מיגון – דוגמת מסכות, משקפי מגן ומדי חום – מדברים רבות ברחבי העולם. סין, היצרנית הגדולה, חדלה מייצור כזה בעקבות משבר הקורונה. בתקופה כזו, בה מיגון צוותי הרפואה ושמירה על בריאותם היא ערך עליון, הצטיידותם באמצעי הגנה היא קריטית. אך לא בטוח שנעשים כלל המאצמצים כדי לקדם את העניין. כרגע, יש במחסן בסין מאות ארגזים ובהם ציוד הגנה חיוני שנמצאים ללא שימוש וממתינים לספקים מישראל שיאספו אותם.

מדובר בכמויות גדולות מאוד: יש שם 8.5 מיליון מסיכות, ו-150 אלף משקפי מגן ומדי חום. הבעיה היא שהמדינה סגרה את השמיים, ולכן אין כרגע דרך להגיע לסין ולקחת את הציוד שממתין בה. בשיחה עם משווק של ציוד מגן בישראל, הוא אומר שהם מנסים באופן עצמאי למצוא חלופות, אך מדובר בהליך יקר מאוד – שעלה עוד יותר בשל הביקוש בימי הקורונה. עוד הוא מוסיף שהם מבקשים מהמדינה שתסייע להם בארגון טיסות כדי לייבא את הציוד ארצה. כרגע, עוד לא נמצא פתרון והציוד נותר מיותם, בזמן כל כך קריטי.