312 מתוך 450 תושבי קיבוץ עלומים שבעוטף עזה נכנסו אתמול (שבת) לבידוד לאחר שהתברר שקרוב משפחה של אחד התושבים שהתארח בקיבוץ בפורים הוא חולה קורונה מאומת. בעקבות המצב החריג שבו כשני שלישים מהתושבים מסתגרים בבתים, בקיבוץ ארגנו מערך מתנדבים שיחלק אוכל ומצרכים למבודדים. תושבת היישוב ששוהה בבידוד: "מתוך הקושי יוצא משהו נורא מרגש". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מור אורנר, תושבת עלומים שנמצאת בבידוד מאז אתמול אמרה לכתב N12 שהתרגשה לראות איך תושבי הקיבוץ שאינם בבידוד נרתמו לעזור. "אנחנו לא רגילים לזה אבל בקיבוץ ממש תומכים בנו גם ברמה הקהילתית עושים בשבילנו קניות עד הבית", אמרה. "ממש מרגש לראות את המעטים שלא סגורים שנרתמים לשרת את הכלל".

משפחת אורנר מקיבוץ עלומים בבידוד
משפחת אורנר מקיבוץ עלומים בבידוד
תושבי עלומים בשיחות וידיאו מהבידוד
תושבי עלומים בשיחות וידיאו מהבידוד

"בשבת היו אנשים עם עגלות וחמין שחילקו לכולם. מתוך הקושי יוצא משהו נורא מרגש", הוסיפה אורנר. "זה לא קל אבל כיף לראות את ההירתמות, זה מאוד מחזק". תושב אחר מעלומים הוסיף וחיזק: "עברנו טילים ומצבים הרבה יותר קשים, נעבור גם את זה. נצא מחוזקים, ואנחנו כמשק שמתבסס רובו ככלו מחקלאות ממשיך לעבוד ולייצר מזון לטובת אזרחי ישראל".

עגלת מצרכים לתושבים המבודדים בעלומים
עגלת מצרכים לתושבים המבודדים בעלומים

תושבי הקיבוץ נכנסו לבידוד לאחר שהתגלה כי קרוב משפחה מהמרכז שהגיע ליישוב בפורים אובחן כחולה קורונה. בעת שהיה ביישוב, הוא נחשף לרבים מתושבי הקיבוץ ולכן נקראו להיכנס לבידוד.