בעקבות פרסום N12 הבוקר (ראשון), שחשף תיעוד ובו נראה שוטר במזרח ירושלים סוטר לילד כבן 14, פנה ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת לשר לביטחון פנים גלעד ארדן. במכתב ששלח, דרש כסיף לדעת מהן הפעולות שננקטו כנגד השוטר שסטר לילד - שנחשד בזריקת אבנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מזה חודשים ארוכים שתושבי עיסאוויה סובלים מהתנכלות קשה המקשה על קיום של חיים נורמטיביים ופוגעת ביכולתם של הילדים ללכת לבית הספר", כתב כסיף. "הפעילות המשטרתית האלימה בכפר מובילה לשפיכות דמים רבה אשר גבתה מחיר כבד מכלל התושבים ובאופן כואב במיוחד, מילדי הכפר. אני דורש ממך להורות על הפסקת המבצע בשכונה לאלתר".

המכתב ששלח ח"כ כסיף לשר ארדן:

 

האירוע התרחש ביום שישי לפני כשבועיים, כאשר נער בן 14 שחשוד ביידוי אבנים נעצר על ידי המשטרה בעיסאוויה שבמזרח ירושלים וזו ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. בדיון בבית המשפט עלו הטענות של הקטין כי הוא הותקף והוא הכחיש את המיוחס לו. באותו יום הוא הציג את התיעוד המצולם שהגיע היום לידי N12 בפני שופט בית משפט השלום בירושלים, שבו רואים כיצד השוטר תוקף אותו ונותן לו סטירה לפנים, כל זאת בזמן שהוא מנוטרל ואזוק.

המשטרה ביקשה מהשופט אלעזר ביאלין להוציא צו איסור פרסום לאירוע, אלא שבהחלטתו, הותיר לפרסם את פרטי המקרה כל עוד לא יצוין שמו של הקטין. חקירה נפתחה במח"ש. בדיון הארכת מעצרו של החשוד, אמר השופט כי הוא "מפנה את תשומת לב השב"ס לטענות החשוד כי הוא הוכה על ידי שוטרים וככל שזקוק לטיפול רפואי יש להעניק לו אותו", והורה להעביר למח"ש את חומר החקירה הדרוש על פי נוהלי המשטרה.

ממח"ש נמסר בתגובה: "התלונה התקבלה והיא נבדקת במח"ש".