ביום שישי לפני כשבועיים, נער בן 14 שחשוד ביידוי אבנים נעצר על ידי המשטרה בעיסאוויה שבמזרח ירושלים וזו ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים. בדיון בבית המשפט עלו הטענות של הקטין כי הוא הותקף והוא הכחיש את המיוחס לו. באותו יום הוא הציג את התיעוד המצולם שהגיע היום (ראשון) לידי N12 בפני שופט בית משפט השלום בירושלים, שבו רואים כיצד השוטר תוקף אותו ונותן לו סטירה לפנים, כל זאת בזמן שהוא מנוטרל ואזוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה ביקשה מהשופט אלעזר ביאלין להוציא צו איסור פרסום לאירוע, אלא שבהחלטתו, הותיר לפרסם את פרטי המקרה כל עוד לא יצוין שמו של הקטין. חקירה נפתחה במח"ש. בדיון הארכת מעצרו של החשוד, אמר השופט כי הוא "מפנה את תשומת לב השב"ס לטענות החשוד כי הוא הוכה על ידי שוטרים וככל שזקוק לטיפול רפואי יש להעניק לו אותו", והורה להעביר למח"ש את חומר החקירה הדרוש על פי נוהלי המשטרה.

עו"ד יעקב ג'בר, המייצג את הקטין מטעם הסנגוריה הציבורית מסר: "שוטר שהשתלט בצורה מלאה ואפילו ישב מעל גופו, מחזיק לו את הידיים ותוקף אותו ללא שום צורך וזאת על אף שהקטין לא התנגד או הגיב באלימות כלפיו. הקטין טען בפניי כי הוא הותקף גם לפני שעת המעצר, מקרה כזה מוכיח שעדיין יש אלימות במשטרה וישנם שוטרים שמשתמשים באלימות כנגד עצורים ובפרט כנגד קטינים. מדובר בנער עם מבנה גוף רזה והיה אפשר בקלות להשתלט עליו. אנו מצפים ממח"ש לחקור את האירוע, לא ייתכן ששוטרים יבצעו עבירות ולא יתנו על כך את הדין.

ממח"ש נמסר בתגובה: "התלונה התקבלה והיא נבדקת במח"ש".