אבי מולה, שבילדותו עלה מאתיופיה לישראל, טוען שחווה השפלות וגילויי גזענות מצד חוקרי המשטרה בתחנת משטרת אילת, לאחר שנעצר בחשד לתקיפה. "תחזור לאתיופיה", אמר חוקר המשטרה לצעיר. מולה וסנגורו טוענים שהמקרה לא הועבר לחקירת מח"ש. הסנגוריה הציבורית פנתה ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מולה הגיע לפיצוציה באילת כדי לאסוף את שכרו, ונקלע לעימות עם שני שיכורים שכעסו על בקבוק שהשאיר בפתח המקום. במהרה זה התפתח לתקיפות הדדיות ואז אבן הוטחה לראשו. הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום בגין חבלה בכוונה מחמירה - לטענת המשטרה בתגובה לתקיפה הזאת. הוא טוען שכשהגיע לחקירה, ספג השפלות וגזענות מחוקר המשטרה.

כך נשמעה השיחה בחדר החקירות:

החוקר: "אני אגיד לך דבר אחר"

אבי מולה: "עזוב אותי"

החוקר: "אז תחזור לאתיופיה אם אתה לא מאמין במדינה הזאת"

אבי מולה: ״תחזור אתה למה שבאתה״

חוקר: "אני? אני באתי מישראל כפרה"

אבי מולה: "הילדים שלי לא יהיו פה זה בטוח"

חוקר: "נו סבבה"

צעיר, חקירה, מעורב, קטטה, אילת, גזענות
צעיר שהיה מעורב בקטטה באילת וחווה גזענות בחקירה‎ | צילום: מצלמות אבטחה

בהמשך החקירה, השוטרים בתחנת משטרת אילת מבקשים ממנו להיעמד בפינת החדר - בלי הסבר נראה לעין. אם חשבתם שהאירוע החריג הזה טופל כרואוי, טעיתם. במחוז הדרומי בפיקודו של ניצב יורם סופר הסתפקו בלבקש מהחוקר להגיב לטענות. לדבריו, אמר את הדברים הקשים בכבוד ובנועם מול הנחקר. 

עורך דין אורי דייגי שמייצג את אבי מולה מטעם הסנגוריה הציבורית אמר בתגובה: "מצער מאוד שחוקר מרשה לעצמו להתבטא בצורה כה קשה נגד החשוד, המשטרה לא נקטה כל פעוטלנ על מנת לטפל באירוע הזה". הסניגוריה הציבורית הגישה תלונה על המקרה ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים.

אחיו של אבי מולה הגיב גם לאירוע. "זה השפלה. משפיל אותנו מאוד. זו גזענות - מה זה המילה הזאת 'תחזור לאתיופיה', זו המדינה שלנו", אמר. "אין שום הבדל בינינו, אנחנו גם שירתנו בצבא ועדיין עושים מילואים. מה זה הדבר הזה?"

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הדברים מוצגים באופן מגמתי ומנותק מהקשרם והטענות נשמעו ונדחו באופן חד-משמעי בבית המשפט. נמשיך להיאבק באלימות החמורה והמסוכנת ולחקור ביסודיות כל מקרה אלימות, ללא קשר למוצאו של החשוד".