הקורונה בישראל: למרות שההנחיה ניתנה ל-30 תלמידים בלבד, מאות תלמידי בית הספר מקיף טוביהו בבאר שבע נשארו הבוקר בבית. 50 תלמידים בלבד התייצבו ללימודים מבין 520 תלמידי בית הספר. במוסד הודיעו כי יפתחו בלמידה מרחוק, כדי לאפשר לתלמידים שנשארו בבתים להמשיך בשגרת הלימוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד התלמידים ממקיף טוביהו בבאר שבע סיפר: "הכיתה שלי הייתה כולה ריקה. רק אני הגעתי מ-ז'4. יש קצת בהלה, אני בסדר, אבל מרגיש קצת בהלה. אני הולך הביתה. אמא שלי בבהלה שיש קורונה בבית ספר".

בתוך כך, גם בקריית חיים עשרות תלמידים יישארו בבתיהם לאחר שנחשפו לקבוצת הצליינים מדרום קוריאה, שהתגלו כחולים בקורונה לאחר שביקרו בישראל. חני גרינברג, מנהלת תיכון עירוני מקיף קריית חיים, שיתפה: "התלמידים היו חשופים לקבוצה וגם הצטלמו עם הקוריאנים. כולם קיבלו טלפונים אישיים וכולם נמצאים בבית. אנחנו עוד בודקים את אחוזי ההגעה הכלליים לבית הספר".

עוד סיפרה גרינברג: "יש אחים לילדים שנחשפו שמחליטים גם כן לא לשלוח אותם. אנחנו נותנים לגיטימציה לכל הורה שמחליט על דעת עצמו שלא לשלוח. מכבדים את החשש. אנחנו משתדלים להרגיע ולתת את העובדות. מעבירים לתלמידים שבבית את החומרים בפלטפורמות הדיגיטליות של משרד החינוך. לפי מה שידוע לנו - המעגל הראשון בבידוד. לא נכניס עיר שלמה ומדינה שלמה לבידוד, אנחנו עובדים לפי ההנחיות של משרד הבריאות".