פרסום ראשון: על רקע המשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם, רשות האוכלוסין וההגירה צפויה להרחיב היום (שני) את הגבלות הכניסה לישראל ולסגור את שערי המדינה בפני אזרחים מספר מדינות אסייתיות. במקביל להוראת משרד הבריאות החדשה, המורה לכל ישראלי החוזר ממדינות דרום-מזרח אסיה לשהות בבידוד במשך שבועיים, הצעד החדש יביא לסגירת מעברי הגבול בפני תושבי תאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איסור הכניסה החריג, הנעשה בתיאום משרד הבריאות, יכנס לתוקף ביום חמישי הקרוב ויחול הן על עובדים זרים חדשים שמתוכננים להגיע לישראל והן על עובדים השבים מחופשות במדינות מוצאם. מרשות ההגירה והאוכלוסין נמסר כי הודעה רשמית תפורסם בקרוב, לאחר שיתקבל מכתב מסודר בנושא ממנכ"ל משרד הבריאות. "כרגע, נכון לדקה זו, ההנחיות מתייחסות למי שמגיע מסין", הדגישו ברשות.

לפני כשבועיים החליט שר הפנים אריה דרעי, בהמלצת משרד הבריאות, על סגירת המעברים היבשתיים והימיים לזרים ששהו בסין. הרחבת האיסור נעשית על רקע הדיווחים כי הווירוס ממשיך להתפשט אל מדינות נוספות באסיה. ביפן דווחו הבוקר שני מקרים נוספים של הידבקות בנגיף. בכך, עלה מספר מקרי ההידבקות ביפן ל-422 בסך הכל: 357 הקשורים לספינת התענוגות "דיימונד פרינסס", ו-65 שאינם. בתאילנד נרשמו 35 מקרי הידבקות עד כה. בסינגפור - 75 אנשים נדבקו, בהונג קונג - 57 ובמקאו נדבקו 10 אנשים בנגיף.

בתוך כך, פנה שר החקלאות צחי הנגבי למשרד הבריאות וביקש להאריך את שהיית העובדים הזרים מתאילנד הנמצאים בישראל, ולהימנע מהבאת עובדים חדשים במקומם - בתיאום עם הממשל בתאילנד. "החקלאים אינם יכולים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולהבטיח כי העובדים החדשים יהיו בהשגחה מתמדת, מבודדים מן הסביבה, יעברו בדיקות רפואיות קבועות ויישארו בבידוד במקרה של חשש למחלה", הסביר הנגבי. "יש בארץ מספיק עובדים זרים מתאילנד ששהו כל השנה בישראל, ואמורים לצאת מן הארץ. כל עוד קיימת סכנת מחלת הקורונה, צריך להאריך את אשרת שהייתם בישראל במקום לסכן את הציבור באמצעות הגעת עובדים חדשים".