בישראל ממשיכים בניסיון למנוע את הגעת הנגיף לארץ: לחדשות 12 נודע היום (ראשון) כי משרד הבריאות מרחיב את ההנחיות. נוסף על החוזרים מסין, מעכשיו גם מי שחוזר מתאילנד, סינגפור, הונג קונג ומקאו - יתבקש להישאר בבידוד בבית במשך שבועיים‎. בתוך כך, באל על קיבלו בהפתעה את הוראות משרד הבריאות, ובחברה מכנסים כעת התייעצויות איך לנהוג בצוותי האוויר שאמורים לחזור וגם לצאת לתאילנד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההנחיה הנוכחית לחוזרים עם תסמינים של מחלה כלשהי מהמדינות הללו שאינן סין, היא ללכת להיבדק אצל רופא ולא להיות במגע עם אנשים, וכן לעדכן את אחד מבתי החולים על עצם הביקור באותן מדינות שבהן התפרץ הנגיף.

עד היום, ישראל פרסמה אזהרת מסע גורפת רק לסין, וקראה לאזרחים לשקול נסיעה למדינות תאילנד, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן (נוסף על סין). ההנחיות כרגע לחוזרים מאותן מדינות רלוונטיות למי שלא הופיעו אצלו תסמינים וגם לאלה שמופיע אצלם אחד התסמינים האלה: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר.

אנשים שהופיעו אצלם תסמינים, צריכים כאמור לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על ההגעה, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד והימנעות ממגע עם אנשים אחרים, עליהם להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולהתנהג בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד. מי שהיה בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג ומקאו במהלך 14 הימים האחרונים נדרש להישאר בבידוד בביתו עד להשלמת 14 ימים ממועד השהייה באותן המדינות ולדווח על כך למשרד הבריאות.

באשר למי שחוזר מאותן מדינות במהלך 14 הימים האחרונים, גם אם לשהות קצרה, משרד הבריאות מורה להם שלא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים - ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות. "הנחיה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה בסין ובמדינות נוספות וכדי למנוע ככל האפשר התפשטותה בישראל", נמסר.